×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Apgalvojumam par kafijas cenu kāpumu neesot pamata

Foto - LETAFoto - LETA

Tā kā kafijas cenas biržās pazeminās jau no 2010.gada, nav pamata tirgotāju apgalvojumam par kafijas cenu iespējamo pieaugumu tuvākajā laikā, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta Tirgus kopējās organizācijas nodaļas vadītāja Dace Freimane.

Kā ziņots, Latvijas Tirgotāju asociācija oktobra sākumā nāca klajā ar paziņojumu, ka biržas spekulāciju, slikto ražu un augsto graudu cenu dēļ tuvākajā laikā cenas pieaugšot vairākām produktu grupām, tostarp arī kafijai.

“Apgalvojums grūti izskaidrojams. Kafijas cenu pieaugumam nav nekāda pamatojuma, jo kafijas cenas biržās pazeminās jau no 2010.gada. Saskaņā ar Starptautiskās Kafijas organizācijas septembra datiem, šī gada jūlijā Arabikas šķirnes kafijas cena pasaulē gan sāka pieaugt, tomēr sekoja atkārtots cenu samazinājums augustā un septembrī. Arī oktobrī biržās Arabikas pupiņu cena turpina samazināties – no 84,55 santīmiem uz 78,26 santīmiem par vienu mārciņu jeb 400 gramiem,” sacīja Freimane.

Tāpat viņa norādīja, ka, līdzīgi kā kafijai, arī kakao cenas pēdējos mēnešos ir bijušas mainīgas, tomēr arī šim produktam nevajadzētu sadārdzināties.

“Cenu palielināšanos septembrī veicināja bažas par kakao ražu Rietumāfrikā, tomēr, salīdzinot ar iepriekšējiem trīs gadiem, pašreizējās cenas ir zemas. Oktobra vidū nākotnes darījumiem (2012.gada decembrim) kakao cena Londonas biržā bija 1336 lati par vienu tonnu. Salīdzinājumam – 2011.gada oktobrī cena bija 1457 lati, 2010.gadā – 1616 lati, bet 2009.gadā – 1856 lati par tonnu. Tā ka arī šajā produktu grupā nav pamata runāt par cenas pieaugumu,” atzina ZM pārstāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+