Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
20. marts, 2014
Drukāt

Apgāna Sacre Coeur baziliku Parīzē

Foto: AFP/LETAFoto: AFP/LETA

Viens no populārākajiem Parīzes tūrisma objektiem – Svētās sirds (Sacre Coeur) bazilika – šonedēļ cietis no vandāļu uzbrukuma, ziņo dailymail.co.uk.

Svētās sirds baziliku, kas atrodas pakalnā stilīgajā Monmartras rajonā, ik gadu apmeklē miljoni tūristu. Uz tās ieejas kāpnēm, kā arī durvīm un sienām, nedēļas sākumā ar sarkanu un melnu krāsu bija uzrakstītas frāzes “Nost ar varas iestādēm”, “Ne Dievs, ne kungs, ne valsts” un “pielaidiet uguni kapelām”.

Parīzes varas iestādes uzreiz norīkoja tīrīšanas brigādes, baziliku atstājot atvērtu tūristiem.

Francijas Iekšlietu ministrs Manuels Valls nosodījis vandālismu un sacījis, ka varas iestādes strādā, lai identificētu nozieguma izdarītājus. Viņš arī sacīja, ka atstātie uzraksti ir “aizvainojoši katoļiem un nodara nopietnu ļaunumu piemineklim, kas kļuvis par Parīzes arhitektūras mantojuma simbolu”.

Svētās sirds bazilika, kas iesvētīta 1919. gadā, tika iecerēta kā valdības projekts jau vairākas desmitgades iepriekš, cenšoties atjaunot Lielās franču revolūcijas iedragātās vērtības.

Pievienot komentāru

Visi savā būtībā esam dievi. Saruna ar Leļļu teātra režisoru Ģirtu ŠoliKāpēc pašmērķīga izklaide ir līdzīga pārlieku saldu konfekšu došanai bērniem? Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli pirms izrādes "Dželsomīno melu zemē" pirmizrādes Liepājas teātrī
Draugiem Facebook Twitter Google+