Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
20. marts, 2014
Drukāt

Apgāna Sacre Coeur baziliku Parīzē

Foto: AFP/LETAFoto: AFP/LETA

Viens no populārākajiem Parīzes tūrisma objektiem – Svētās sirds (Sacre Coeur) bazilika – šonedēļ cietis no vandāļu uzbrukuma, ziņo dailymail.co.uk.

Svētās sirds baziliku, kas atrodas pakalnā stilīgajā Monmartras rajonā, ik gadu apmeklē miljoni tūristu. Uz tās ieejas kāpnēm, kā arī durvīm un sienām, nedēļas sākumā ar sarkanu un melnu krāsu bija uzrakstītas frāzes “Nost ar varas iestādēm”, “Ne Dievs, ne kungs, ne valsts” un “pielaidiet uguni kapelām”.

Parīzes varas iestādes uzreiz norīkoja tīrīšanas brigādes, baziliku atstājot atvērtu tūristiem.

Francijas Iekšlietu ministrs Manuels Valls nosodījis vandālismu un sacījis, ka varas iestādes strādā, lai identificētu nozieguma izdarītājus. Viņš arī sacīja, ka atstātie uzraksti ir “aizvainojoši katoļiem un nodara nopietnu ļaunumu piemineklim, kas kļuvis par Parīzes arhitektūras mantojuma simbolu”.

Svētās sirds bazilika, kas iesvētīta 1919. gadā, tika iecerēta kā valdības projekts jau vairākas desmitgades iepriekš, cenšoties atjaunot Lielās franču revolūcijas iedragātās vērtības.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+