Mobilā versija
+6.9°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
20. marts, 2014
Drukāt

Apgāna Sacre Coeur baziliku Parīzē

Foto: AFP/LETAFoto: AFP/LETA

Viens no populārākajiem Parīzes tūrisma objektiem – Svētās sirds (Sacre Coeur) bazilika – šonedēļ cietis no vandāļu uzbrukuma, ziņo dailymail.co.uk.

Svētās sirds baziliku, kas atrodas pakalnā stilīgajā Monmartras rajonā, ik gadu apmeklē miljoni tūristu. Uz tās ieejas kāpnēm, kā arī durvīm un sienām, nedēļas sākumā ar sarkanu un melnu krāsu bija uzrakstītas frāzes “Nost ar varas iestādēm”, “Ne Dievs, ne kungs, ne valsts” un “pielaidiet uguni kapelām”.

Parīzes varas iestādes uzreiz norīkoja tīrīšanas brigādes, baziliku atstājot atvērtu tūristiem.

Francijas Iekšlietu ministrs Manuels Valls nosodījis vandālismu un sacījis, ka varas iestādes strādā, lai identificētu nozieguma izdarītājus. Viņš arī sacīja, ka atstātie uzraksti ir “aizvainojoši katoļiem un nodara nopietnu ļaunumu piemineklim, kas kļuvis par Parīzes arhitektūras mantojuma simbolu”.

Svētās sirds bazilika, kas iesvētīta 1919. gadā, tika iecerēta kā valdības projekts jau vairākas desmitgades iepriekš, cenšoties atjaunot Lielās franču revolūcijas iedragātās vērtības.

Pievienot komentāru

Latviskā meditācija ar Lielvārdes jostu"KZ" interesēja noskaidrot, kā 21. gadsimtā mūsdienu meistaru rokām top viens no latviešu galvenajiem, noslēpumainākajiem un svētākajiem simboliem – Lielvārdes josta.
Draugiem Facebook Twitter Google+