×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. jūnijs, 2012
Drukāt

Apgāžoties laivai, Kliģu ezerā bojā gājis jaunietis

Foto-LETAFoto-LETA

Līgo vakarā, Tukuma novada Džūkstes pagastā, Kliģu ezerā apgāzusies laiva, kurā bijuši trīs cilvēki, un viens no tiem noslīcis, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inga Vetere.

Negadījums noticis ap plkst.23.43. Divi no laivā esošajiem izglābušies vēl pirms glābēju ierašanās, taču vienu – 24 gadus vecu jaunieti – nav izdevies atrast. Šodien uz negadījuma vietu dosies ūdenslīdēji, pastāstīja Vetere.

Savukārt Jelgavā, Driksas upē, noslīkusi 69 gadus veca sieviete.

Traģisks negadījums noticis arī pie Kolkas raga, kur, apgāžoties diviem kajakiem, bojā gājuši divi cilvēki. Viens no tiem bijis Serbijas pilsonis, bet otrs, iespējams, mūsu valsts iedzīvotājs, informēja Jūras spēku flotiles krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Ulbina. Savukārt divus neveiksmīgos laivotājus izdevies izglābt.

Līgodienā, īsi pirms plkst.15, Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC) saņēma informāciju, ka jūrā starp Kolkas ragu un bāku, aptuveni 500 metrus no krasta, apgāzušies divi kajaki, kurus nes aizvien dziļāk jūrā, un ka ūdenī atrodas četri cilvēki.

Lai glābtu nelaimē nonākušos laivotājus, MRCC Riga uz notikuma vietu norīkoja Ventspilī dežurējošo Jūras spēku flotiles (JSF) kuģi KA-06 “Gaisma”, Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru Mi-17, Valsts robežsardzes kuteri, kā arī iesaistīja Igaunijas Apvienoto gaisa un jūras spēku helikopteru.

Palīdzību sniedza arī tuvumā esošā Nīderlandes jahta “Plons”, kura izglāba divus ūdenī esošos cilvēkus. Krastā bija arī Valsts policijas pārstāvji un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsti.

Pēc vairākkārtīgas meklēšanas un glābšanas rajona pārmeklēšanas, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas glābšanas dienestu helikopteriem, tika atrasti arī pārējie divi cilvēki, taču bez dzīvības pazīmēm.

Kā aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša, bojā gājušie ir 28 gadus veca sieviete un 31 gadu vecs vīrietis. Mediķi, ierodoties negadījuma vietā, mēģinājuši abus cilvēkus reanimēt, taču bez rezultātiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+