×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

Apgrozībā nonāks jaunās 50 eiro banknotes (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

4.aprīlī eirozonā apgrozībā nonāks jaunās Eiropas sērijas 50 eiro banknotes. Jaunā banknote ir līdzīga pirmās sērijas 50 eiro banknotei, bet tai ir ir uzlabots dizains un drošība.

Šī ir ceturtā Eiropas sērijas banknote, kas nonāks pie 338 miljoniem eirozonas iedzīvotāju. Pieredze ar jauno 10 un 20 eiro banknošu ieviešanu liecina, ka tās strauji iekarojušas vietu iedzīvotāju maciņos, un pirmās sērijas banknotes ir sastopamas reti. Centrālā banka prognozē, ka līdzīga situācija būs arī ar 50 eiro banknoti.

Jaunās 50 eiro banknotes apgrozībā nonāks pakāpeniski – ar komercbanku un inkasācijas kompāniju starpniecību. Latvijas Bankā no komercbankām ienākošās pirmās sērijas banknotes tiks aizstātas ar otrās sērijas banknotēm. Iedzīvotājiem un arī uzņēmējiem nekur nav jāiet speciāli mainīt savu naudu, jo viss notiks automātiski skaidras naudas apstrādes ciklā. Turklāt pirmās sērijas banknotes saglabās savu vērtību bez laika ierobežojuma.

50 eiro banknote ir visbiežāk izmantotā eiro banknote gan Latvijā, gan eirozonā kopumā. Eirozonā 50 eiro banknote veido 46% no kopējā banknošu skaita apgrozībā, bet Latvijā – 34%. Otra biežāk izmantotā banknote ir 20 eiro banknote.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Svarīgi ir,cik to nonāks manā apgrozībā!

Draugiem Facebook Twitter Google+