×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Apinis: atteikties no darba nespējas lapām tiesās nebūs iespējams

Foto-LETAFoto-LETA

Atteikšanās no darba nespējas lapām, kuras kalpo kā attaisnojums, lai neierastos uz tiesu, būtu revolucionārs risinājums, taču šajā jautājumā jaunajam tieslietu ministram Jānim Bordānam panākumu nebūs, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis.

Bordāns intervijā aģentūrai LETA pauda apņemšanos panākt, lai darba nespējas lapas, kādas patlaban izsniedz ārsti, nākotnē vairs netiktu uzskatītas par attaisnojumu, lai neierastos uz tiesu. Šim nolūkam paredzēts izstrādāt speciālu veidlapu, kuru varēs parakstīt tikai noteikta profila mediķi, turklāt speciālajā dokumentā ārstam būs jānorāda tieši, ka persona nevar piedalīties tiesas sēdē un kas tai kaiš.

LĀB prezidents izteicās, ka piespiest slimos un vārgos iet uz tiesu būtu revolucionārs risinājums, bet “Bordānam šajā kaujā milzīgi uzvaras lauri nespīd”. Apinis uzskata, ka slimības lapas nav vienīgais iemesls, kāpēc kavējas lietu izskatīšana tiesās, par ko atbildība jāuzņemas Tieslietu ministrijai.

Apinis akcentēja, ka šī iecere tieslietu ministram neizdosies, jo bez labas gribas eksistē arī Eiropas likumdošana, kas nosaka personas datu aizsardzību un cilvēktiesības, tāpat pastāv ārstniecību regulējošā likumdošana.

Vienlaikus viņš atzina, ka ir pietiekami daudz slimību, kad cilvēks nevar iet uz darbu, piemēram, ja viņam ir salauzta roka, bet tas netraucē piedalīties tiesas sēdē. Šādiem gadījumiem, viņaprāt, būtu iespējams sniegt papildu dokumentu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+