×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Apinis: Marihuānas dekriminalizācija ir murgaina ideja un politiķu atbalstu negūs (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Marihuānas dekriminalizācija no valsts, medicīnas un labklājības viedokļa ir murgaina ideja un tai nebūs nekādu “plusu”, šādu viedokli pauda Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadītājs Pēteris Apinis.

Viņš uzskata, ka, atļaujot lietot marihuānu, “mēs palielinātu atkarību skaitu un nekādā veidā nesamazinātu cita veida atkarības”. Apinis uzskata, ka idejas autoriem aizmugurē stāv “milzīgs bizness un intereses”.

Tāpat Apinis pārliecināts, ka iniciatīva atbalstu politiķu vidū negūs. “Tas nenotiks, mēs nemāžosimies pakaļ valstīm, kur vēsturiski jau ir robežas ar narkotikām.” LĀB vadītājs uzskata, ka ir nepieciešams bērniem un jauniešiem vairāk skaidrot atkarību ietekmi uz veselību un to var panākt, atjaunojot skolās veselības mācību.

Vaicāts, vai viņš piekrīt iniciatīvas autoram, ka šādi varētu izskaust augu maisījumu smēķēšanu, Apinis norāda, ka augu maisījumu smēķēšana vairs nav problēma un tā ir atrisināta.

“Ja valdība tā gribētu, šādi varētu samazināt arī alkohola un tabakas radītās sekas vismaz uz pusi vai par trešdaļu. Tomēr bezmugurkaulainā valdība un Saeima nevēlas atbrīvoties no vidējā un lielā biznesa lobija, kuri ir gatavi pelnīt uz cilvēku nāvi,” pauž LĀB vadītājs.

Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” par marihuānas dekriminalizāciju parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, kas nozīmē, ka šo iniciatīvu var iesniegt parlamentā.

Iniciatīvas autors Āris Ābele aicina atbalstīt iniciatīvu atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta paša vajadzībām personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu.

Ābele domā, ka tas ļautu tiesu sistēmai nodarboties ar nodarījumiem, kuriem ir reāla negatīva ietekme uz sabiedrību. Iniciatīvas autors atzīmē, ka esot vairākas valstis, kurās marihuāna ir legāla vai dekriminalizēta lielākos vai mazākos apmēros.

Iniciatīvas autors pauž uzskatu, ka šādu izmaiņu gadījumā “ievērojami samazināsies cilvēku skaits, kuri pārmērīgi lieto alkoholu”, “daudziem jauniešiem vairs nebūs sabeigtas dzīves ar nesamērīgi lieliem cietumsodiem”, samazināšoties “legālo”, ar ķīmiju apsmidzināto narkotiku lietošana u.tml.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Murgaina ideja ir progresīvo nodokļu ieviešanas vietā,pakāpeniska IIN samazināšana oligarhiem un pārējiem 1000 Latvijas miljonāriem,tsk.lielākajiem nodokļu parādniekiem!

  2. Tad ta brīnums! Atbildēt

    Politiķu atbalstu 24 gadu laikā nav guvusi pat obligātā veselības apdrošināšana un samazināta PVN likme ikdienas pārtikai,kā visā pasaulē!

  3. Milzīgs bizness stāv aiz slimnīcām un farmācijas… un patiesībā valsts un labklājības ziņā es redzu daudzus plusus. mēs nemāžosimies pakaļ valstīm, kur vēsturiski jau ir robežas ar narkotikām – jā Beļģijā un narkotikas vai Dānija un narkotikas, ujujuj, kāda vēsturiska patiesība…

Draugiem Facebook Twitter Google+