Viedokļi

Apinis pieļauj, ka slimnīcu “Ainaži” grib pārvērst par SPA4


Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis
Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis
Foto – LETA

“Apmēram pirms gada jau bija cilvēki, kas teica: “Zini, Ainažos iekārtos SPA.” Kāpēc SPA? Tāpēc, ka igauņiem arī taču kaut kur jābrauc. Latvieši brauc uz Pērnavu, igauņiem arī kaut kur jābrauc,” Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot diskusijas par notiekošo psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži”.

Apinis uzskata, ka diskusijas par slimnīcu ir aizdomīgas. “Vienā dienā tiesībsargs paziņo, ka jāslēdz, un otrā dienā Veselības ministrijas valsts sekretārs noņem vadītāju, kuru patiesībā ministrija ir slavējusi kā pašu labāko. Šī dīvainā sakritība lika man aizdomāties, vai tikai nav mērķis aiztaisīt vienkārši ciet. Es lūdzu Kučinskim publiski un esmu aizsūtījis vēstuli, lai viņš publiski apliecina, ka tas viss nav saistīts ar vēlmi vienkārši aizklapēt slimnīcu ciet,” viņš atklāja.

Apinis ir pārliecināts, ka tiesībsarga Jura Jansona ziņojums par slimnīcu bija pārspīlēts un uzsvēra nepareizās lietas. “Ainažos ir vislabākā rehabilitācija, kādu es pašlaik šiem bērniem varu iedomāties. Ar ārsta esamību vai neesamību neizmainīs to, ka šie bērni būs ļoti slimi un laiku pa laikam būs jāfiksē. Tas nemainīs to, ka viņiem būs jāsaņem injekcijas. Tā galvenā tēze, ko tiesībsarga meitenes paziņoja, bija par to, ka viņiem dara sāpīgas injekcijas. Bet viņiem tās būs jāsaņem, jo pagaidām medicīnā diemžēl injekcijas ir sāpīgas,” ziņojumu kritizēja Apinis.

Apinis norādīja, ka tiesībsarga darbības ir pārsteidzīgas un galvenās problēmas netiks atrisinātas: “Nu ir kaut kāda sistēma. Vienkārši atskriet un uzspridzināt skudru pūznī granātu – no tā parasti milzīga rezultāta nav. Atnāca tiesībsargs, ienāca trauku bodē un, snuķi kustinādams, priecīgs devās projām. Tā ir tā situācija. Nekas no tā netika atrisināts.”

LA.lv