×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. marts, 2016
Drukāt

Apinis: veselības ministrs neieklausās ārstu viedoklī (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) neieklausās medicīnas darbinieku viedoklī, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis.

Pirmdien LĀB tiksies ar veselības ministru Belēviču. Apinis norādīja, ka līdzīgu tikšanos laikā 99% gadījumu runā ministrs un ārstos neieklausās. “Tas nav tas formāts, kuru mēs vēlamies. Vēlamies ministram izskaidrot tās lietas, kas ir aktuālas un svarīgas, gribam pateikt vismaz savu viedokli” teica Apinis.

LĀB prezidents uzsvēra, ka nekad iepriekš nav bijušas tādas rindas pie ārstiem, kādas veidojas šobrīd, kad “cilvēki haotiski laužas iekšā”. “Ja mēs vēlamies sagraut esošo sistēmu, tad ministrs to ir sasniedzis,” teica Apinis. Jautās, vai ārsti negatavojas protesta akcijām, Apinis norādīja, ka pagaidām par to netiek domāts, tomēr vienlaikus atzina, ka ir dažas mediķu grupas, kuras vāc parakstus par Belēvičs demisiju.

Tikšanās laikā iecerēts pārrunāt problēmas, kas šobrīd skar veselības aprūpi – izmeklējumu pieejamība pacientiem, obligāto veselības apdrošināšanas modeli, nepieciešamību mainīt pašreizējo Ārstniecības likumu un jauno ārstu rezidentūras iespējas.

Latvijas Ārstu biedrības valdes tikšanās ar veselības ministru Gunti Belēviču notiks LĀB plkst.17. Tikšanās būs slēgta un noslēgsies aptuveni plkst.18.15.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Apinis pateica vērtīgu info par Belēviču: viens pats runā 99% no sarunu laika. Tātad bail ieklausīties citu viedoklī,un citu viedoklis neineteresē. Belevičam vispār interesē tikai viņš pats.

 2. Kaut Latvijā būtu mazāk tadi Apīņi!!!!!

  • Jums nav taisnība. Apinis ir ļoti sakarīgs cilvēks, mazāk pakļauts visādām ilūzijām, nekā citi. Viņa raksti parāda visai asu prātu.

 3. Latvija ir palikusi vienīgā no visām ES dalībvalstīm,kurā joprojām nepastāv pat obligātā veselības apdrošināšana!

 4. Ieviesīsim Latvijā vispirms obligāto veselības apdrošināšanu,kā Igaunijā,Lietuvā un pārējās ES valstīs,nevis e-veselību! Un,sekojot,piemēram,Igaunijas,Somijas,Zviedrijas un Grieķijas piemēram,apvienosim Labklājības un Veselības ministrijas!

 5. Vai Apinis ieklausās tautas viedoklī,ka mākslīgie saldinātāji,kuri tiek pievienoti pat medikamentiem ir daudz kaitīgāki par biešu (vai cukurniedru) cukuru?

 6. Apinis bija veselības ministrs un ko izdarīja sačakarēja sistēmu , izdalīja biznesus partiju sponsoriem, Ja Beļevičš tos apkaros tad sponsoriem būs piķis jādos atpakaļ , vai ne tā?

 7. Apeni cik tev dakteru mafija maksā ,lai celtu ažiotāžu

 8. Ārstus apmierina esošā situācijā ,ka valstij nav pietiekoša finansējuma ,toties uz slimnīcu aprīkojuma un analīzēm dakteri taisa savu piķi liekos apmēros, ja būtu valsts apdrošināšana ,tad kurš gan dakterīšiem dotu pateicības un piķi ,ja neārstētu kā vajag uz tiesu prom.

 9. Tas nav ministrs. Tas ir necilvēks, un tādu par ministru tautai nevajag. Lai iet vasarā govis ganīt. Prasts, nesavākts savā uzvedībā, augstprātīgs, ņirdzīgs. Kur var parakstīties? Es arī parakstīšos, lai ātrāk mēslu dabūtu prom. Pilnmēness laikā īpaši .., tikai pīles laiž. Fu.

 10. Apinis un ārsti vairāk kā 20 gadus negrib zināt kāpēc mums ir lielākā mirstība t.sk.zīdaiņu un grūtiečuielaistas slimības un īss mūžš. Kas konvertu varoņiem traucējis sakārtot nozari. Mājas gan kā muitniekiem ,vid finanšu policistiem utml.

 11. Lapseņu pūznis ir patrobelēts. Nu tik tagad dzels trobelētāju

 12. Apini beidz gvelzt muļķības! Tavuprāt vienīgais, kurš visu zin un saprot esi pats. Ja ir ministrs, kurš nedejo pēc tavas stabules, tad tāds nav derīgs. Atjēdzies, pasaules naba!

 13. paciente bez kvotas Atbildēt

  Nu skaidrāks par skaidru, ka tā palikt tas nevar! Jābeidz šī ņirgāšanās par cilvēkiem! Ārsti – dariet kaut ko!

Draugiem Facebook Twitter Google+