Ekonomika
Bizness

Apkopota informācija par izvesto riepu tonnām3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Līdz augusta vidum no Latvijas atkritumu apsaimniekošanas poligoniem ir izvesti vairāki simti tonnu nolietoto riepu, portālam “LA.lv” pastāstīja Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) pārstāvji.

Kā liecina LRAA biedru apkopotā informācija, līdz augusta vidum ir izvestas vairāk nekā 400 tonnas nolietoto riepu.

Tas ir būtisks ieguldījums vēsturiski uzkrāto riepu apjoma samazināšanā, uzsvēra LRAA pārstāvji.

Šī gada pavasarī, kad tika dibināta Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija, kā vienu no galvenajiem uzdevumiem tās biedri izvirzīja vēsturiskā riepu uzkrājuma samazināšanu.

Pirmais solis bija izvietot 10 atkritumu poligonos visā Latvijā nolietoto riepu savākšanas konteinerus, kuros iedzīvotāji varēja nodot savas riepas. Savukārt līdz šī gada beigām bija plānots izvest pārstrādei 100 tonnas šīs vēsturiski uzkrātās riepas.

LRAA vadītāja Tīna Lūse norādīja, ka ar šīs iniciatīvas palīdzību asociācija sniedz savu ieguldījumu ilgtspējīgas riepu apsaimniekošanas veicināšanā, un tādējādi arī nozares sakārtošanā.

“Lai gan ir paveikts ievērojams darbs, ir svarīgi neapstāties pie sasniegtā. Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija arī turpmāk strādās pie tā, lai savas kompetences ietvaros veicinātu vēsturiskā riepu uzkrājuma samazināšanos,” uzsvēra Lūse.

Saskaņā ar LRAA informāciju, no atkritumu poligoniem izvests šāds daudzums nolietoto riepu: SIA “AADSO” izvestas 36,3 tonnas, SIA “ALAAS” – 34,46 tonnas, SIA “AP Kaudzītes” – 6,22 tonnas, SIA “Getliņi EKO” – 2,88, SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” – 38,94 tonnas, SIA “Piejūra” – 53,68 tonnas, SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” – 60,71 tonnas, SIA “Vidusdaugavas SPAAO” – 100,08 tonnas, bet SIA ZAAO – 100,06 tonnas nolietoto riepu.

Kopējais apjoms sasniedz 433,33 tonnas nolietotu riepu.

LRAA ir dibināta 2018. gada 27. martā un apvieno vadošos riepu realizācijas un apsaimniekošanas uzņēmumus.

Saistītie raksti

LRAA misija ir radīt ilgtspējīgu riepu apsaimniekošanas un pārstrādes sistēmu Latvijā, veidojot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņu vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē iedzīvotāji un vidi uzraugošas institūcijas.

LRAA ir atvērta jaunu biedru uzņemšanai. Asociācijā var iestāties uzņēmumi, kuru saimnieciskās darbības galvenā nozare ir riepu ražošana, tirdzniecība, pārstrāde vai apsaimniekošana.

LA.lv