×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. marts, 2014
Drukāt

Apkures izmaksas – kas ir dārgi un kas – lēti? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Apkure ir dārga un lētāka nekļūs – šis vairs nav jaunums, bet gan ierasts skaitāmpantiņš. Jā, bet kas ir dārgi, un kas – lēti?

Salīdzināt apkures izmaksas ir bezjēdzīgi, jo nav divu vienādu māju – tās atšķiras ne tikai pēc siltinājuma pakāpes, bet arī, piemēram, pēc iemītnieku paradumiem (optimālas jeb komforta temperatūras izpratne, vēdināšanas biežums un ilgums utt.). Daudz vairāk patiesības atklājas, salīdzinot kurināmā veidu izmaksas.

Vietnē www.siltumnieks.lv, ko uztur SIA “Vidzemes siltumnieks”, ir apkures kalkulators, kur katrs interesents, ievadot attiecīgajā lodziņā savas mājas platību un definējot tās siltināšanas pakāpi, iegūst apkures izmaksas katram kurināmā veidam. Protams, aprēķins ir gaužām aptuvens kaut vai mainīgo cenu dēļ, taču priekšstatam tas labi noder, it sevišķi, ja jāizvēlas, ar ko kurināt. Absolūtos skaitļus ikviens var noskaidrot pats, bet interesantākā ir kurināmā veidu izmaksu attiecība. Tātad, ja par 1,0 pieņem malku, nākamais lētākais ir zemes siltumsūknis grīdām (1,85) un turpat arī kokskaidu granulas (1,9). Tālāk pieaugošā secībā nāk tik komfortablā gāze – dabas gāze (4,0) tātad ir četrreiz, sašķidrinātā gāze (5,0) – pat piecreiz dārgāka nekā malka! Visbeidzot – kurināmā dīzeļdegviela (6,7), ko pārspēj tikai elektrība (8,6)!

Protams, katrs kurina ar to, ko var atļauties vai arī… vairs nevar atļauties. Pāreja no viena apkures veida uz otru ir pietiekami dārgs prieks, tāpēc aizvien interesantāki kļūst dažādi kombinētie varianti, kas ļauj atslogot pamatapkures izmaksas, un tās nav tikai malkas krāsnis. Uz šā fona pievilcīgi izskatās samērā vienkāršie gaisa siltumsūkņi, ja vien elektrība neuz­skrien debesīs. Ir par ko padomāt!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tikai siltumsūkņus darbināt janvārī, februārī, martā būs gandrīz tikpat dārgi kā ar elektrību pa tiešo apsildīt. Pārējos mēnešos arī ir tuvu patiesībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+