×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Jaunie Robini Hudi ķeras pie laupīšanas, lai palīdzētu Āfrikas bāreņiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropā ir vairāki gadījumi, kad iepriekš nesodīti laupītāji, labdarības nodomu vadīti, nolemj “ņemt no bagātajiem, lai dotu nabagajiem” pēc Robina Huda principa.

Austrijā diviem baznīcas aktīvistiem, viņu vidū arī bijušajam policistam, piespriesti astoņi gadi cietumsoda par naudas transportētāja aplaupīšanu ar nolūku finansēt bāreņu aprūpes ciematu Āfrikā.

Nozieguma galvenais plānotājs Gabriels (49) ir kādreizējais Vīnes policijas vecākās speciālo uzdevumu vienības WEGA (Wiener Einsatzgruppe Alarmabteilung) policists, kurš 2001. gadā apšaudes laikā tika ievainots un veselības apsvērumu dēļ bija spiests darbu WEGA pamest. Pēc ārstniecības kūres Gabriels uzsāka drošības padomnieka profesionālās gaitas Ekvatoriālajā Gvinejā un Gabonā (Āfrika). Šajā laika posmā viņam, pēc paša teiktā, nācās tuvāk iepazīt Āfrikas mazgadīgo bāreņu ciešanas. Pēc atgriešanās Austrijā bijušais policists uzsācis naudas vākšanu bāreņu aprūpes ciematiņa izveidei Ganā (Āfrika), taču no visiem apvaicātajiem potenciālajiem sponsoriem saņēmis noraidošu atbildi.

Baznīcā “Dievs mums palīdzēja!” Gabriels iepazinies ar draudzes locekli Tamāru (35), kura ir kādreizējā bankomātu uzpildes, drošības sistēmu un naudas transportēšanas firmas “Loomis” darbiniece. Bijušais policists sievieti pierunājis 2013. gada Ziemassvētku priekšvakarā aplaupīt naudas transportētāju. Noziegumu izdevies ātri vien atklāt, jo laupītāji nav zinājuši, ka bankomāta kamera filmē nepārtraukti, nevis tikai naudas izņemšanas brīdī. Tamāras kolēģi sievieti atpazina un ziņoja policijai.

Kā ziņoja Austrijas avīze “Krone”, tiesnese, komentējot spriedumu, atzinusi, ka viņa un kolēģi tiesā sociālo mērķu vadītā laupījuma motīvu patiesumu neapšauba, taču tas nemazinot nozieguma kriminalitātes pakāpi. Uz tiesneses jautājumu, vai Gabriels ir domājis arī par savu bērnu nākotni, bijušais policists, izplūdis asarās, atbildēja, ka bijis “apsēsts ar domu palīdzēt bērniem Āfrikā”.

Šis nav pirmais gadījums Eiropā, kad iepriekš nesodīti laupītāji, labdarības nodomu vadīti, nolemj “ņemt no bagātajiem, lai dotu nabagajiem” pēc Robina Huda principa. Aptuveni mēnesi pirms iepriekšminētās laupīšanas Vīnē šveiciešu anarhists Achims-Dāvids Z’Bruns devies uz Bāzeles kantona banku aprunāties ar tās direktoru, aicinot ziedot 10 000 Šveices franku (aptuveni 8000 eiro) mazturīgajiem. Direktors pēc patīkamas sarunas lūgumu noraidījis. Anarhists nolēma izmēģināt laimi pie kases un, sagaidījis savu kārtu, bankas darbiniecei lūdza iedot viņam 10 000 franku, pasniedzot lapiņu ar uzrakstu “šī nav bankas aplaupīšana”. To rotāja arī pistole, puķe un smaidiņš. Topošais tēvs tika arestēts, un viņam tika piespriests 800 franku (aptuveni 650 eiro) naudas sods. Izmeklēšanas laikā jaunietim nācās pabūt cietumā, kur viņš ar savu “laupīšanas motīvu” pamatīgi sasmīdinājis ieslodzītos. Anarhista nesavtīgos nolūkus tiesneši neapšauba, jo vīrietis pārdevis savu māju un aptuveni 57 000 eiro izdalījis trūcīgajiem.

Austrijas “Robina Huda” atbalstītāji vērš uzmanību uz sodu nesamērību, salīdzinot to ar pirms gada piespriesto 8,5 gadu cietumsodu 15 nepilngadīgo meiteņu izvarotājam (peldēšanas trenerim, 66), turklāt pēc soda izciešanas trenerim atļauts turpināt apmācīt bērnus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+