×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Apledojuma dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi faktiski visā Latvijā

auto_ziema_sniegs

Apledojuma dēļ šorīt ir apgrūtināti braukšanas apstākļi faktiski visā Latvijā, turklāt kritisks ir ne vien mazākas nozīmes, bet arī valsts galveno autoceļu stāvoklis, liecina ceļu uzturētāju “Latvijas valsts ceļi” (LVC) informācija.

Šorīt daudzviet pa laikam līst un snieg slapjš sniegs un gaisa temperatūra ir ap nulli, kas veicina apledojuma veidošanos uz brauktuvēm.

Kā pārliecinājās aģentūra LETA, vēl ap plkst.6 ļoti bēdīgs ceļu stāvoklis bija gan uz Tallinas un Vidzemes šosejām, gan Rīgas ielām. Lai arī ceļu tīrītāji bija manāmi, brauktuves klāja ledus, kā rezultātā automašīnas arī ārpus apdzīvotām vietām pārsvarā nebrauca īpaša ātrāk par 60 līdz 70 kilometriem stundā.

Šorīt jau notikusi avārija uz Vecmīlgrāvja viadukta Rīgā, kuras dēļ bija slēgta transporta kustība abos virzienos. Kā aģentūru LETA informēja policijā, uz tilta šķērsām sagriezusies kravas automašīna. Satiksme tika atjaunota pēc plkst.8.

Pēc LVC ziņām, pašlaik apmierinoši braukšanas apstākļi ir tikai pa valsts galvenajiem autoceļiem Latgalē un pa Bauskas šoseju tuvāk Lietuvas robežai. Pārējie autoceļi tiek kaisīti un braukšanas apstākļi pa tiem lēnām uzlabojas. Līdzīga situācija ir uz reģionālajiem autoceļiem – arī pa tiem ir apgrūtināti braukšanas apstākļi faktiski visā Latvijā, izņemot atsevišķus Latgales novadus.

Pa vietējiem ceļiem visā Latvijā ir apgrūtināti braukšanas apstākļi. Šo ceļu brauktuves daudzviet ir apledojušas. Turpinoties atkusnim, uz šiem ceļiem veidojas stipra atkala, kas var būtiski pasliktināt transportlīdzekļu vadāmību. Uzturēšanas darbu ietvaros notiek ceļu attīrīšana no sniega un tikai bīstamo ceļa posmu pretslīdes apstrāde.

LVC atgādina, ka, braucot ziemas apstākļos, autovadītājiem jāizvēlas ceļa stāvoklim un savām autovadīšanas prasmēm atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri. Ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+