×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. janvāris, 2015
Drukāt

Apledojušos ceļus kaisa 142 automašīnas

Foto no VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" arhīvaFoto no VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" arhīva

Kopš sestdienas pievakares visā Latvijā turpinās apledojušo ceļu kaisīšana, pagājušajā naktī darbos bija iesaistītas 142 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienības, liecina uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” informācija.

Lai gan 18.janvāra rītā visā valstī autoceļu seguma temperatūra ir -1..-5 grādi, apledojums uz galvenajiem ceļiem saglabājas tikai atsevišķos posmos, citviet tas ir likvidēts.

Uz reģionālajiem ceļiem apledojums vēl ir daudzviet Latvijā, turpinās ceļu kaisīšana.

Autovadītājiem jābūt uzmanīgiem uz autoceļiem Alūksnes pagrieziens – Veclaicene, Ogre – Lielvārde, Annenieki – Saldus, Saldus – Skrunda, jo uz brauktuvēm veidojas apledojums un ir apmācies.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir arī uz reģionālās nozīmes ceļiem Rīgas, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Madonas, Ogres, Talsu, Tukuma, Valkas, Valmieras un Ventspils apkaimēs.

Braukšana pa vietējiem ceļiem apgrūtināta visā valstī. “Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, pārvietojoties pa mazajiem ceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, jo siltā laikā tie ir ļoti slideni.

Mazo ceļu kaisīšana šādos laikapstākļos ir mazāk efektīva, jo lietus un kūstošais ledus no ceļa noskalo uzkaisītās smiltis, tomēr bīstamie līkumi un krustojumi, kā arī stāvi kāpumi un kritumi tiek apstrādāti.

Svētdien nokrišņi nav gaidāmi, prognozē sinoptiķi. Vēlā pēcpusdienā, norietot saulei, atsāksies apledojuma veidošanās mitrajos ceļu posmos. Apledojums vietām gaidāms arī pirmdienas rītā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+