Latvijā
Kriminālziņas

Aplēja ar benzīnu un aizdedzināja: Ziemassvētku egles dedzinātāja lieta nodota tiesai0

Foto – LETA

Kuldīgas rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par svešas mantas tīšu bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai pie kriminālatbildības saukta viena, iepriekš sešas reizes sodīta persona. Personai uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 185.panta otrās daļas par par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā izdarīta lielā apmērā, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas. Par šādu noziegumu vainīgajam draud brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.

Apsūdzētais vīrietis, atrodoties pie izrotātas Ziemassvētku egles pilsētas laukumā, piegāja pie tās, no līdzpaņemtās benzīna kanniņas uzlēja uz zariem benzīnu un ar šķiltavu palīdzību aizdedzināja egli. Dedzināšanas rezultātā nodarīts kaitējums 2618,97 eiro apmērā.

Jau vēstīts, ja policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu jeb Ziemassvētku egles aizdedzināšanu Kuldīgā šā gada sākumā. Aizdomās turētais ir kāds 1988.gadā dzimis vīrietis, kurš ar šīm darbībām pašvaldībai nodarījis materiālos zaudējumus 3200 eiro apmērā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka kuldīdznieks šī gada 1.janvārī Kuldīgas Pilsētas laukumā ar degvielu aplējis un aizdedzinājis izrotāto Ziemassvētku egli.

Vīrietis savu vainu atzinis. Viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, kā arī ir ticis sodīts.

Šis noziegums ir kvalificēts kā sevišķi smags noziedzīgs nodarījums, par ko ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

LA.lv