×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Aplikācijā “Waze” saņemti vairāk nekā 2500 ziņojumi par bedrēm

Foto - LETA, Atis JansonsFoto - LETA, Atis Jansons

Kopš 13.aprīļa, kad VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) aicināja autovadītājus izmantot “Waze” aplikāciju, lai atzīmētu bedres valsts autoceļu tīklā, ir saņemti vairāk nekā 2500 ziņojumu, informēja uzņēmumā.

Informācija par šiem ziņojumiem tiek nodota autoceļu uzturētājam – “Latvijas autoceļu uzturētājam” (LAU), kas to izmanto kā papildu informācijas avotu, plānojot bedrīšu remontdarbus.

LAU regulāri apseko valsts autoceļu tīklu un apkopo informāciju, tostarp par bedrēm uz ceļiem. Tomēr pirmie, kas saskaras ar jebkādiem šķēršļiem uz ceļa, visbiežāk ir autovadītāji, kuri katrā konkrētā gadījumā atrodas uz attiecīgā ceļa posma, tāpēc ar autovadītāju palīdzību šo informāciju ir iespējams iegūt operatīvāk, skaidro LVC.

Kā ziņots, sākoties pavasara sezonai, valsts autoceļu uzturētāji aicina autovadītājus izmantot aplikāciju “Waze”, lai atzīmētu bedres, kas izveidojušās uz valsts autoceļiem. Pateicoties sadarbībai ar “Waze”, aplikācijas datus būs iespējams izmantot kā papildu informācijas avotu, plānojot bedrīšu remontus, kas masveidā sāksies aprīļa otrajā pusē.

LVC sāka sadarbību ar reāllaika pūļpakalpojuma navigācijas lietotni “Waze” 2014.gada oktobrī. Aplikācijas lietotājiem ir pieejama informācija par remontdarbiem valsts autoceļu tīklā, kā arī par autoceļu stāvokli ziemas periodā. “Waze” aplikāciju Latvijā lieto vairāk nekā 100 000 autovadītāju, kas ir otrais lielākais lietotāju skaits starp visām pasaules valstīm. Lielāks lietotāju skaits ir Francijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+