Ekonomika
Nauda

“Aplokšņu algas” joprojām izplatītas pirmspensijas vecumā1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vērš uzmanību uz sociālo iemaksu un pensijas jautājumiem, portālam “LA.lv” norādīja VID pārstāvji.

Jaunākie darba algas nodokļu plaisas aprēķini uzrāda pozitīvu tendenci un liecina, ka “aplokšņu algu” saņēmēju skaits, kā arī tās apjoms pakāpeniski samazinās.

Tomēr tā joprojām ir visnotaļ izplatīta parādība, it īpaši pirmspensijas vecuma iedzīvotāju vidū.

Tas liecina, ka ir būtiski jāuzlabo iedzīvotāju izpratne par viņu pašreizējo situāciju sociālo iemaksu jomā, kā arī jāskaidro ikviena cilvēka iespējas pozitīvi ietekmēt nākotnē sagaidāmo vecuma pensiju, kā arī citu sociālo garantiju apmēru.

Tāpēc VID un VSAA aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz preses konferenci 2018. gada 6. septembrī plkst.13, kas notiks VID ēkā Talejas ielā 1, Rīgā.

Preses konferencē VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā iepazīstinās ar jaunāko algas nodokļu plaisas pētījumu.

Tajā apkopota informācija gan par algas nodokļu plaisas kopējo apmēru, gan nozaru griezumā, kā arī par aplokšņu algu saņēmēju īpatsvaru un demogrāfisko un ekonomisko profilu 2017.gadā.

VSAA direktore Inese Šmitiņa informēs par VSAA informatīvo kampaņu par sociālo apdrošināšanu.

Saistītie raksti

Kampaņas laikā ar Elektroniskās deklarēšanas sistēmas starpniecību tiks izsūtītas personalizētas vēstules daļai iedzīvotāju par viņu 2017.gada sociālās apdrošināšanas iemaksām un stāžu, un to ietekmi uz nākotnes vecuma pensijas apmēru.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem lūgums iepriekš pieteikt savu dalību preses konferencē, sazinoties ar VID Sabiedrisko attiecību daļu vai VSAA preses sekretāri.

LA.lv