×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Aplokšņu algu apjoms nedaudz samazinājies

naudas_maks4

Lai arī ēnu ekonomikas īpatsvars joprojām Latvijā ir liels, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova uzskata, ka aplokšņu algu maksāšana pēdējā laikā ir nedaudz samazinājusies.

“Gribētos ticēt, ka maksā mazāk,”  piektdien intervijā Latvijas Radio teica Jezdakova. Viņa skaidroja, ka par to liecina iedzīvotāju ienākuma nodokļa iekasēšana – šī nodokļa ieņēmumu plāns pirmajā ceturksnī ir izpildīts par 107,8%. “Tas ir liels pieaugums un tas nedaudz apsteidz algas apjoma palielināšanos. Kopumā tas korelējās un, ja algas mums pieaug, tas nozīmē, ka vairāk tomēr maksā algas legāli, nevis aploksnēs,”  atzina VID vadītāja.

VID  ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas.   VID  ir izveidots 1993.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+