×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

“Aplokšņu algu” maksātājiem būs jāšķiras no prāvas naudas summas (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien galīgajā, lasījumā pieņēma likuma grozījumus, atbalstot tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) rosinājumu noteikt, ka par darba samaksas, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē, jeb “aplokšņu algas” maksāšanu fiziskai personai vai uzņēmuma valdes loceklim jāpiemēro naudas sods no 140 līdz 2100 eiro.

Attiecīgās izmaiņas veiktas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Tieslietu ministrijā (TM) skaidro, ka pašlaik administratīvais sods par grāmatvedības kārtošanas noteikumu neievērošanu Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir no 70 līdz 430 eiro, kas ļauj nodokļu maksātājiem domāt, ka nepatiesa atalgojuma atspoguļošana grāmatvedības uzskaitē nav smags pārkāpums. Tāpēc, analizējot pašreizējo regulējumu, tika secināts, ka tas nav pietiekams un nedod gaidīto pozitīvo rezultātu, proti, “aplokšņu algu” maksātāju skaits netiek ievērojami samazināts un darba algas izmaksu un attiecīgo maksājumu budžetā deklarēšana un maksāšana nenotiek patiesā apmērā.

Līdz ar to tika piedāvāts Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikt jaunu administratīvā pārkāpuma sastāvu, palielinot naudas sodu līdz tādam, kas pašlaik paredzēts par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, kā arī par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli neapliekamo objektu slēpšanu (samazināšanu).

TM virzītās un Saeimas šodien pieņemtās izmaiņas nosaka, ka sodu par “aplokšņu algu” izmaksu varēs piemērot, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas, atņemot loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas sniegto informāciju “aplokšņu algas” ir valsts mēroga problēma. To izmaksa ne tikai negatīvi ietekmē valsts budžeta ieņēmumus, bet arī kropļo konkurenci, jo saistībā ar nenomaksātajiem darbaspēka nodokļiem rada konkurences priekšrocības negodprātīgajiem komersantiem, norāda TM.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. nāk lasot šos pompozos deklaratīvos paziņojumus. 25 gadus tik deklarē un deklarē, bet rezultātu nav! Lai beidzot sāk pārbaudīt realitātē visus lielos uzņēmumus. kur nesodīti gadu gadiem maksā algas daļu aploksnēs. Paceliet VID savus otros vaigus no ofisa krēsliem un ejiet pārbaudēs! Iestājieties pie šiem zagļiem darbā un pieķeriet pie nozieguma momenta. Bet to jau nedarīs, jo visi lielie viens otru piesedz! Krata tik vecenes ar pāris zeķu pāriem un dažiem kartupeļiem.

    • Tieshi taa,pashi vinji korumpeti lidz arpratam,pashi stasta ,ka iztere atputas braucienos uz Kretu un citur naudu,lai nakoshaja gada butu lielaks budzets…Vispirms lai pashi rada piemeru,nelauj stradat jau ta tik maz Latvija palikushajiem… nu nekas,driz vares musulmanjus kratit,tad atri dabus “atmaksu”
      Likumi nestrada un tadi VIDI to izmanto rupji un nesautigi!Dzivoju Amerika un ar shausmam atceros savu mazo biznesu Latvija,viss tika darits ,lai kaut kur piesietos,lai tikai varetu uzlikt sodu.Amerika neka lidziga nav,pats samaksa savus nodoklus un mierigi strada,nenak “tantes” ar mapem un sausam sejam Tevi jau ta skaitoshu kaperikas pilnigi iznicinat! Attopieties milie latvieshi,nelaujiet sev galigi darit pari!

  2. Gribu redzēt kā vid pieķers un piespriedīs samaksāt sodu bankām kuras sodien ar to nodarbojas tur tacu zirgam jāsmejas,ja nu vienīgi tiešām sāks izķērt cilvēkus kuri pļauj ,rok un dara citus darbus tiem kuri to pasi nevar,tam es ticu,no tiem kuri valstij parādā miljonus nespej iekaset neko bet ja kaut pārdesmit centu tad noteikti tevi atradīs un vēl izlamās,sodu uzreķinas utt.tur tie tiesām ir lieli speci.

  3. Atkal ķerstīs mazos uzņēmējus un privātos, kuri nolīguši strādnieku mazdārziņa uzrakšanai.

  4. Tā jau nav nauda Rasnač – Nauda sākas biznesā no pieciem stabiem un uz augšu…un pārkāpums ir apzināti liels un ne tāds, kā pabraukt zem ķieģeļa…

Draugiem Facebook Twitter Google+