×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Apmainīsies pieredzē par biogāzi

Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Aigars Vītols parakstīja sadarbības memorandu ar Tartu pilsētas administrāciju Igaunijā par sadarbību projekta “Urban Biogas” ietvaros. Projekts paredz pieredzes, zināšanu un labās prakses piemēru apmaiņu starp pilsētām biometāna gāzes ražošanā no bioloģiskajiem atkritumiem.

 

Tartu ūdens attīrīšanas uzņēmumā “Tartu Veevärk” patlaban notiek notekūdeņu dūņu reaktora izbūve biogāzes, elektrības un siltuma ražošanai, tāpat Tartu autobusu transporta uzņēmums SEBE pilsētā izmanto piecus ar dabas gāzi darbināmus sabiedriskā transporta autobusus.

Speciālisti no Valmieras pašvaldības, atkritumu apsaimniekošanas organizācijas SIA “ZAAO” un sabiedriskā transporta uzņēmuma SIA “VTU Valmiera” uzkrāj informāciju, lai varētu laikus likt pamatus projektam, kas, iespējams, tiktu īstenots nākamajā ES budžeta plānošanas periodā. Biogāzes ražotne varētu tikt būvēta SIA “ZAAO” apsaimniekotā Daibes atkritumu poligonā vai tiktu saistīta ar pilsētas ūdensattīrīšanas uzņēmuma darbu. Taču, attīstoties biogāzes ražošanai, arī Valmierā to plānots izmantot kā atjaunojamās degvielas avotu “VTU Valmiera” autobusu parkā, kurā tieši šobrīd domā par esošo autobusu nomaiņu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+