×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Apmeklējām Madelāna kungu

Foto - Zigmārs RumkaFoto - Zigmārs Rumka

Daugavpils Sv. Pētera katoļu draudzes ilggadējo dekānu Aleksandru Madelānu “LA” pārstāvji Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis arvien apmeklējuši Latgales komandējuma laikā.

Garu mūžu nodzīvojušais garīdznieks ir viesmīlīgs namatēvs un interesants sarunu biedrs. 89 mūža gados priesteris piedzīvojis gan karu, smagu ievainojumu un čekas vajāšanas, gan augstu atzinību. Novērtējot devumu kalpošanā Dievam un par sabiedriskajiem nopelniem Madelāna kungs saņēmis kā Polijas Zelta nopelnu krustu ar prezidenta Kvasņevska apliecinājumu, tā Triju Zvaigžņu ordeni, ko pasniedzis prezidents Zatlers. Viņam ir militārie apbalvojumi, pašvaldības Goda zīmes, Madelānam piešķirts Daugavpils Goda pilsoņa nosaukums.

“Ja mani tā uzņēmuši uz zemes, tad jau varu uz ko cerēt arī viņā saulē,” saka Aleksandrs Madelāns, kad viņnedēļ “LA” žurnālistu ceļš atkal ievijās viņa baznīcā Daugavpilī.

Šogad smagas slimības piemeklēts, dekāns ar pavasari atguvis labāku veselību un saglabājis spirgtu, možu garu. Viņš turpina sekot līdzi sabiedriski politiskajām aktualitātēm un pagājušajās Lieldienās dievnamā teicis svētrunu.

“Esmu nostrādājis normāli,” mūža iznākumu 64 priesterības gados vērtē Madelāns, “tuvojas norēķins, un nevaru teikt, ka būtu dzīvojis citādi kā tikai pēc baznīcas likumiem. Citi mums nav doti.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+