Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
9. maijs, 2014
Drukāt

Apmeklējām Madelāna kungu

Foto - Zigmārs RumkaFoto - Zigmārs Rumka

Daugavpils Sv. Pētera katoļu draudzes ilggadējo dekānu Aleksandru Madelānu “LA” pārstāvji Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis arvien apmeklējuši Latgales komandējuma laikā.

Garu mūžu nodzīvojušais garīdznieks ir viesmīlīgs namatēvs un interesants sarunu biedrs. 89 mūža gados priesteris piedzīvojis gan karu, smagu ievainojumu un čekas vajāšanas, gan augstu atzinību. Novērtējot devumu kalpošanā Dievam un par sabiedriskajiem nopelniem Madelāna kungs saņēmis kā Polijas Zelta nopelnu krustu ar prezidenta Kvasņevska apliecinājumu, tā Triju Zvaigžņu ordeni, ko pasniedzis prezidents Zatlers. Viņam ir militārie apbalvojumi, pašvaldības Goda zīmes, Madelānam piešķirts Daugavpils Goda pilsoņa nosaukums.

“Ja mani tā uzņēmuši uz zemes, tad jau varu uz ko cerēt arī viņā saulē,” saka Aleksandrs Madelāns, kad viņnedēļ “LA” žurnālistu ceļš atkal ievijās viņa baznīcā Daugavpilī.

Šogad smagas slimības piemeklēts, dekāns ar pavasari atguvis labāku veselību un saglabājis spirgtu, možu garu. Viņš turpina sekot līdzi sabiedriski politiskajām aktualitātēm un pagājušajās Lieldienās dievnamā teicis svētrunu.

“Esmu nostrādājis normāli,” mūža iznākumu 64 priesterības gados vērtē Madelāns, “tuvojas norēķins, un nevaru teikt, ka būtu dzīvojis citādi kā tikai pēc baznīcas likumiem. Citi mums nav doti.”

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (9)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+