×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Apmēram 200 cilvēku Malaizijas lidmašīnas nokrišanas vietā piemin katastrofas gadadienu

Foto - LETA/AFOFoto - LETA/AFO

Piektdien apmēram 200 Austrumukrainas ciematu iedzīvotāji sapulcējās pie lauka, kurā pirms gada tika atrastas notriektās Malaizijas lidmašīnas atliekas un tās 298 bojā gājušo pasažieru personiskās lietas.

Gandrīz visus cilvēkus uz notikuma vietu ar autobusiem aizveda prokrieviskie kaujinieki. Viņi vicināja pašpasludinātās “Doņeckas tautas republikas” karogus un nesa plakātus, kuros Kijeva tika apsūdzēta nevainīgu cilvēku nogalināšanā un kara turpināšanā.

“Kijeva – pārtrauciet uguni,” bija rakstīts vienā no plakātiem. “Jūs nogalināja. Bet mūs joprojām nogalina,” bija teikts citā plakātā.
Vietējie stāstīja, ka pēdējās nedēļās uz katastrofas vietu individuāli ieradušies upuru tuvinieki. Lielākā daļa bojāgājušo bija nīderlandieši.

Nekādus oficiālus pasākumus ārvalstu valdības joprojām nestabilajā reģionā nerīkoja.

Cietušo valstu vēstniecības plāno nelielas piemiņas ceremonijas Kijevā. Ukrainas prezidents Petro Porošenko iecerējis apmeklēt ērģeļu koncertu, kuru kopīgi sarīkojušas Nīderlandes un Austrālijas vēstniecības.

Lielākā daļa no cilvēkiem, kuri bija sapulcējušies laukā, noraidīja uzskatu, ka lidmašīnas notriekšanā vainojami prokrievisko kaujinieku komandieri.

Viņi pieminēja bojāgājušos, palaižot debesīs baltus balonus, kurus izdalīja kaujinieku līderi, un pēc kaujinieku pavēles vicināja oranži melnus karogus.

“Mēs esam gatavi sniegt visu nepieciešamo palīdzību, lai beidzot pierādītu Ukrainas kriminālā režīma atbildību par šo traģēdiju,” sapulcētajiem cilvēkiem sacīja Doņeckas kaujinieku līderis Aleksandrs Zaharčenko.

Vēlāk viņš atklāja granīta piemiņas akmeni, kas bija veltīts “298 nevainīgiem pilsoņu kara upuriem”.

Tomēr ne visi, kas bija ieradušies, bija gatavi atbalstīt kaujinieku atbildības noliegšanu un Krievijas centienus uzvelt vainu par traģēdiju Ukrainas valdības spēkiem.

“Gads ir pagājis, un neviens nav saukts pie atbildības par avāriju,” sacīja 15 gadus vecs zēns Aleksejs. “Es domāju, ka mums vajadzīgs starptautisks tribunāls.”

Kijeva un Rietumi uzskata, ka lidmašīnu notrieca prokrieviskie kaujinieki, izmantojot Krievijas piegādāto zeme-gaiss raķeti “Buk”.

FOTOGRĀFIJAS NO 2014. GADA 15. JŪLIJA

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+