×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. februāris, 2013
Drukāt

Apmēram 700 cilvēku piketā aicina valdību samazināt PVN apkurei

Foto - LETAFoto - LETA

Apmēram 700 cilvēku piketā otrdien aicina valdību samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) apkurei no 12% līdz 5%, novēroja aģentūra BNS. Arodbiedrības LABA pārstāvis aģentūrai BNS sacīja, ka piketā piedalās vairāk nekā 700 iedzīvotāju.

Īsi pirms pusdienas laika gājiens, kura priekšgalā esošo protestētāju sejas klāja maskas ar visu valdības ministru, tostarp Ministru prezidenta Valda Dombrovska, sejām, skaļi svilpjot un bungojot, sasniedza valdības ēku. Protestētāji tur plakātus ar uzrakstiem: “Kurš mūs sasildīs?”, “Kāpēc valdība mūs apzog?”, “Apkuri bez PVN”.

Protestētāji lielākoties ir vecāka gadagājuma cilvēki.

Kārtību pie valdības ēkas uzrauga vairāki desmiti policistu.

Pie valdības mājas ir arī apgrūtināta satiksme.

Arodbiedrības LABA rīkotā protesta akcija sākās pulksten 11.30.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka arodbiedrība LABA otrdien pie Ministru kabineta rīko protesta akciju par PVN samazināšanu apkurei.

“Lai gan šā gada ziema, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nebija tik barga, Latvijas iedzīvotāji, no kuriem daudzi atrodas zem nabadzības sliekšņa, ir gandrīz izputināti pēc nesamērojami augstu komunālo rēķinu nomaksas. Runa ir ne tikai par pensionāriem, daudzbērnu ģimenēm un citām mazāk nodrošinātām grupām, bet arī par vienkāršiem ļaudīm, kuri diendienā mēģina nopelnīt sev iztiku. Vienīgais veids, kā valsts var palīdzēt savai tautai patiešām grūtajā brīdī, ir atvieglot tās maksājumu nastu, samazinot PVN likmi siltumapgādei no 12% līdz 5%,” iepriekš uzsvēra arodbiedrības pārstāvis Vladislavs Bartaševičs un atgādināja, ka vēl nesen Saeima PVN samazināšanu apkurei noraidījusi.

Jau vēstīts, ka Saeima 24.janvārī, lemjot par grozījumiem jaunajā PVN likumā, noraidīja opozīcijas iesniegtos priekšlikumus, kas paredzēja samazināt PVN likmi apkurei. Pašreiz PVN likme apkurei ir 12%.

Savukārt lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju aptaujās norādījuši, ka atbalsta PVN apkurei samazināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+