×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

Apmierina “Latvenergo” prasību par 962 084 latu parāda piedziņu no “Liepājas metalurga”

Foto: LETAFoto: LETA

Kurzemes apgabaltiesa šodien pilnībā apmierinājusi AS “Latvenergo” prasību par parāda 962 084,56 latu apmērā piedziņu no finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma “Liepājas metalurgs”, informēja tiesneša palīdze Marika Jankovska.

 

Tāpat apmierināta arī “Latevenergo” prasība daļā par valsts nodevas piedziņu 13 707 latu apmērā.

Pilnais tiesas spriedums būs pieejams 20.septembrī. Pēc tam to 20 dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

“Liepājas metalurga” valdes locekle Antra Čirkše biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka uzņēmums spriedumu nepārsūdzēs, jo atzīst šo parādu. Tiesiskās aizsardzības procesa laikā gan nekādu parādu piedziņu no uzņēmuma nedrīkst veikt, piebilda Čirkše.

Kā ziņots, tiesā par parāda piedziņu no “Liepājas metalurga” vērsusies gan “Latvijas Gāze”, gan AS “Latvenenergo”.

“Latvijas Gāzes” preses sekretārs Vinsents Makaris iepriekš uzsvēra, ka, ņemot vērā kreditoru kluba, tostarp Valsts kases un valstij piederošo uzņēmumu lūgumu, kā arī “Liepājas metalurga” tehnoloģisko iekārtu specifiku, neraugoties uz parādu, “Latvijas Gāze” turpina nodrošināt minimālo nepieciešamo dabasgāzes apjomu “Liepājas metalurgam”. “Latvijas Gāze” neesot kreditoru klubā, teica Makaris.

Kā ziņots, 25.aprīlī Kurzemes apgabaltiesa apmierinājusi “Latvenergo” pieteikumu par prasības pret “Liepājas metalurgu” parāda 962 084,56 latu apmērā piedziņas nodrošināšanu. Tiesā prasītais parāds ir par AS “Liepājas metalurgs” 2013.gada janvārī un februārī patērēto, bet tikai daļēji apmaksāto elektroenerģiju. Ierosinot lietu, tiesa pieņēmusi lēmumu nodrošināt “Latvenergo” prasību, uzliekot ķīlu “Liepājas metalurgam” piederošajām AS “Liepājas osta LM” akcijām parāda summas apmērā.

Kā ziņots, “Liepājas metalurgs” nonācis finanšu grūtībās, pārtraucis ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit S.p.A.” – 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica “Liepājas metalurga” valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

“Liepājas metalurgam” ierosināts tiesiskās aizsardzības process (TAP). Liepājas tiesa ir pieņēmusi uzņēmuma TAP pasākumu plānu, ko ir izstrādājuši uzņēmuma speciālisti un kas ir saskaņots ar visiem nodrošinātajiem un vairāk nekā 55% nenodrošināto kreditoru, kā arī ar kreditoru kluba pieaicināto finanšu konsultantu “Prudentia Advisers”.

Vakar Liepājas tiesa ir apstiprinājusi finanšu grūtībās nonākušās AS “Liepājas metalurgs” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plānu, kas nosaka pasākumus uzņēmuma darbības atjaunošanai. “Liepājas metalurgam” šomēnes ir jāpiesaista apgrozāmie līdzekļi, kas vēlāk pārvērtīsies akcijās, un mēneša laikā jāatsāk ražošana.

TAP laikā administratora pienākumus uzņēmumā veiks Haralds Velmers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+