×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Apņemas strauji mazināt rindu uz valsts apmaksātu sociālo rehabilitāciju (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Labklājības ministrija (LM) plāno samazināt strauji pieaugošo sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņēmēju rindu. Šajā gadā rindu iecerēts mazināt par 7,3%, bet nākamajos gados – vēl vairāk. To paredz LM sagatavotais un valdībā otrdien izskatītais informatīvais ziņojums “Par sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņēmēju rindu mazināšanu Sociālās integrācijas valsts aģentūrā”.

Kā norāda LM, rindu iespējams mazināt, ja strādājošo pensionāru pakalpojuma nodrošināšanai paredzēto finansējumu novirzīs citām sociālām grupām, kas var pieteikties valsts apmaksātai sociālai rehabilitācijai.

Pērn bija noteikts, ka konkrētu finansējuma apjomu varēs izlietot tikai sociālās rehabilitācijas pakalpojuma nodrošināšanai strādājošajiem pensionāriem ar funkcionāliem traucējumiem. Pieprasījums pēc sociālās rehabilitācijas pakalpojuma šajā mērķa grupā bijis zemāks nekā plānots, tāpēc LM rosināja iezīmēto finansējumu novirzīt šī pakalpojuma nodrošināšanai visām saņēmēju mērķa grupām.

Tādējādi 2014.gadā sociālās rehabilitācijas rindas pieaugumu varētu samazināt par 7,3%, 2015.gadā – 12,2%, 2016.gadā – 15,7%, 2017.gadā – 18,4% un 2018.gadā – 20,4%.  Līdz ar to sociālās rehabilitācijas pakalpojumu būs iespējams nodrošināt savlaicīgāk tiem cilvēkiem, kuriem sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņēmēju rindā šobrīd jāgaida vairāk par diviem gadiem.

LM norāda, ka izmaiņas ir nepieciešamas, jo visām saņēmēju mērķa grupām, izņemot strādājošus pensionārus ar funkcionāliem traucējumiem, ir pieaudzis rindā gaidīšanas laiks.

Piemēram, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem darbspējīgā vecumā 2013.gada beigās rindā nācies gaidīt aptuveni divus gadus. Salīdzinot cilvēku skaitu kopējā rindā 2013.gada 7.martā un 2014.gada 1.aprīlī, tā ir palielinājusies par 22% jeb 1674 cilvēkiem. Kopējā pakalpojuma saņēmēju rindā 2014.gada 1.aprīlī bija 7695 cilvēki.

LM uzsver, ka vienlīdzīgas tiesības saņemt pakalpojumu savlaicīgi ir cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem darbspējīgā vecumā, strādājošiem pensionāriem ar funkcionāliem traucējumiem, politiski represētiem cilvēkiem, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas (ČAES) seku likvidēšanas dalībniekiem un ČAES avārijas rezultātā cietušajiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar prognozējamu invaliditāti darbspējīgā vecumā un strādājošiem pensionāriem ar prognozējamu invaliditāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Esmu darbspējas vecumā un strādājoša. Gaidu rehabilitāciju jau divus gadus! Pa šo laiku veselības stāvoklis pasliktinājies un progresējušas ar mugurkaulu sastītās problēmas. Ārsts speciālists iesaka nekavējošu rehabilitāciju, jo savādāk draud invaliditāte! Vai tiešām nav iespējams cilvēkiem ar akūtu nepieciešamību nodrošināt ātrāku piekļuvi rehabilitācijai? Laikam jau valstij ir izdevīgāk maksāt invaliditātes pensijas!

  2. Rehabilitācijas pakalpojumus saņemt dažādām iedzīvotāju grupām ir dažādi. ČAES seku likvidatoriem likums paredz reizi gadā, bet dabon gaidīt pat divus gadus(klajš likuma pārkāpums), citiem ir reizi divos gados (pimēram ar funkcionāliem traucējumiem) un reizi trijos (represētiem), bet saliek visus vienā rindā.

Draugiem Facebook Twitter Google+