×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Apnikusi zagšanas mānija

Foto - LETAFoto - LETA

Mūsu lasītājas Ainas Rodriguez-Matas publiska vēstule Raivim Dzintaram.

Cienījamais Dzintara kungs,
esmu Jūsos un NA partijā vīlusies. Pirmkārt, jau par Jūsu PRET balsojumu par deputātu imunitāti un tagad par pašvaldību deputātu sodīšanu, ja viņi ir apsūdzēti noziedzīgos darījumos. Acīmredzot Jums ir pielipusi Saeimas ”saudzīgā” apiešanās ar paša partijas cilvēkiem un deputātiem VISS ir atļauts.
Latviešu tauta ir apnikusi skatīties, ka visi zog, visi melo un visi ”aizmirst”, par ko tauta viņus ievēlēja un par ko viņi atbild.
Es esmu tieši tikpat veca, cik Latvija. Es piedzimu 1918. gada novembrī un uzaugu tā saucamajos Ulmaņa laikos. Toreiz neviens nezaga! Ulmanis to nebūtu pieļāvis. Viņš pats aizgāja trimdā un nāvē ar to, kas viņam bija mugurā. Es arī aizgāju trimdā un nodzīvoju Spānijā 16 gadus un Savienotajās Valstīs 43 gadus. Es atbraucu uz Latviju 2003. gadā, lai redzētu, kā mana dzimtene atkopjas no 50 okupācijas gadiem un atkal uzceļ to labklājības un godīguma valsti, kāda Latvija bija pirms kara.

Zagšanas mānija Latvijā ienāca ar krieviem, un acīmredzot visi, kam ir vara, uzskata par pienākumu zagt. Un, ja paši nezog, tad piesedz un aizstāv savus draugus, kas to dara.

Latvijas tiesu sistēma ir joks. Neviens zaglis cietumā nesēž. Viņi visi dzīvo cepuri kuldami tepat Latvijā un par mēģinājumiem viņus sodīt tikai pasmejas. Un tieši tieslietu ministrs ir Jūsu partijas biedrs! Latvija pamazām sāk kļūt par izsmieklu pārējai pasaulei. Savienotajās Valstīs neviens Kongresa vai Senāta loceklis neuzdrošinātos tik atklāti zagt kā šeit. Viņus uzmana ne tikai opozīcija, bet arī prese un tiesu sistēma. Un tās nav piekukuļojamas. Sodi tiek piespriesti ātri un nesaudzīgi, un no tiem nevar izbēgt neviens. Tas pats, cik lasu, notiek Skandināvijas valstīs, kur arī tieslietu sistēma strādā.
Mana ģimene, septiņi cilvēki, balsoja par Jums pagājušajās vēlēšanās, bet mēs laikam pāriesim uz ”Vienotību” vai nebalsosim nemaz. Saeimas un pašvaldību deputātu imunitāte ir atklāts izsmiekls pret latviešu tautu, aizsargājot savus ”draugus” siltās vietiņās.
Ja pareizi atceros, Jūlijs Cēzars reiz teica, ka Romas tribūnam ir ne tikai jābūt godīgam, bet arī jāizskatās godīgam! Nu tieši tāpat kā mūsu deputātiem…

Bijusī NA balsotāja Aina Rodriguez-Mata

Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētāja, Saeimas deputāta Raivja Dzintara atbilde:

Godātā Ainas kundze!

Protams, žēl, ja atšķirīgs viedoklis vienā konkrētā un, manuprāt, stipri otršķirīgā jautājumā kādam maina izvēli vēlēšanās. Manuprāt, šāds lēmums būtu pārsteidzīgs un diez vai nāktu par labu latviskas Latvijas mērķim. Pat frakcijas deputātu viedokļi reizēm atšķiras, un tas netraucē mums strādāt tālāk, jo kopīgais mērķis ir lielāks.
Pirmkārt, to, ka iepriekšējā redakcija likuma grozījumiem bija stipri nepilnīga, atzīst arī “Vienotības” pārstāvji. Neviens no Nacionālās apvienības deputātiem nav iebildis pret ideju kopumā, bet svarīgi arī, lai redakcija nebūtu tāda, ka īsi pirms Saeimas vēlēšanām Satversmes tiesa atzīst likumu par nesamērīgu un ieguvēji būtu tieši tie, pret ko likums vēršas. Visi koalīcijas partneri ir vienojušies, ka kopīgu, pārdomātu likuma redakciju atradīs un pieņems. Šobrīd ir domstarpības darba procesā, kas ir pilnīgi normāli.
Otrkārt, esmu pilnīgi pārliecināts, ka ne visi, pret ko sākta kriminālvajāšana, ir vainīgi. Ja būtu pilnīga uzticība valsts iestādēm un pārliecība, ka tās netiek izmantotas politiskos nolūkos, tad pat šaubas nerastos par priekšlikuma būtību. Taču tiesāt bez tiesas ir raksturīgi padomju gadiem.
Treškārt, persona, pret ko šie grozījumi ir sacerēti (Aivars Lembergs), no tiem neciestu. Par viņu Ventspilī balso absolūts pilsētnieku vairākums. Ja ir domes vairākums, tad nebūs problēmu nodrošināt Lemberga klātesamību domes darbā arī pēc šādiem grozījumiem.
Pilnībā Jums pievienojos pārliecībā, ka zagļiem ir jāsēž cietumā un jābūt maksimāli izolētiem no jebkādiem valstiskiem procesiem. Tomēr nav mazums piemēru, kad tiek salauzti nevainīgu cilvēku likteņi, kuri vēlāk izrādās nevainīgi. Un te nav pilnīgi nekādas nozīmes, kurai partijai cilvēks pieder.
Tieslietu ministrija tiešām ir Nacionālās apvienības pārziņā apmēram pusotru gadu, taču tiesu problēmu cēloņi ir krietni dziļāki. Daudz kas atduras pret elementāru līdzekļu trūkumu, kas drīzāk ir premjera un finanšu ministrijas jautājums. Tiesu darba efektivizācija pavisam noteikti ir Jāņa Bordāna viens no svarīgākajiem uzdevumiem.
Un visbeidzot. Jums ir tiesības gan nebalsot vispār, gan balsot par “Vienotību”. Pirmajā gadījumā puse balss būtu izmesta miskastē, bet otra puse atdota “Saskaņas centram”. Tad jau labāk balsot par “Vienotību”. Reizē gan der atcerēties, ka “Vienotība” savulaik bija gatava ņemt valdībā “Saskaņas centru”, iestājās pret mācību pāreju uz valsts valodu visās skolās, izgāza balsojumu par tautības ieraksta atjaunošanu pasēs, iebilda pret uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu, smagi kritizēja Nacionālo apvienību par Kārļa Ulmaņa godināšanu 15. maijā… Vai Latvija kļūs latviskāka un godīgāka, ja varai nebūs jārēķinās ar nacionālistu klātbūtni? Ļoti šaubos.
Jebkurā gadījumā, paldies par pārdomām un kritisku vārdu! Labāk, ka to ir par daudz nekā pietrūkst. Lai mums visiem pietiek sirdsgudrības pieņemt pareizos lēmumus!”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+