×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

“Apple” apstiprina “Beats” iegādi par 3 miljardiem dolāru

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

 ASV tehnoloģiju koncerna “Apple” direktors Tims Kuks apstiprinājis, ka kompānija iegādāšoties gan “Beats Music” straumēšanas pakalpojumu, gan arī “Beats Electronics”, kas nodarbojas ar personālās audio elektronikas ražošanu, vēsta laikraksts “The New York Times”.

Darījuma summa no sākotnēji lēstās samazinājusies par 200 miljoniem, bet tāpat ir lielākā “Apple” vēsturē – 3 miljardi dolāru (aptuveni 2,2 miljardi eiro). “The New York Times” atsaucas uz “Sanford C.Bernstein” finanšu analītiķi Toniju Sakonagi, kurš līdzīgi kā daudzi citi ir neizpratnē par darījuma augsto summu. Laikraksts atgādina iepriekšējo lielāko “Apple” darījumu, kad par 400 miljoniem dolāru tika iegādāta programmēšanas kompānija “NeXT”, kas “Apple” rindās atgrieza teju leģendas statusu iemantojušo Stīvu Džobsu, kurš gandrīz bankrotējušo “Apple” attīstīja par vienu no pasaules vadošajiem tehnoloģiju uzņēmumiem.

Kuks darījumu skaidro ar to, ka viņa uzņēmuma īpašumā nonācis ne tikai mūzikas straumēšanas un austiņu bizness, bet gan arī tā dibinātāji – reperis Dr.Dre un mūzikas producents Džimmijs Aiovains. Abi uzņēmēji pievienošoties “Apple” interneta pakalpojumu nodaļai, ko patlaban vada Edijs Kjū. Finanšu analītiķis Stīvens Milunovičs spriež, ka Aiovains “Apple” nodarbošoties ar darījumu slēgšanu ar ierakstu kompānijām, kas iepriekš bijis viens no Džobsa pienākumiem.

Arī iepriekš “Apple” savā komandā iekļāvis dažādu pazīstamu zīmolu vadītājus – bijušo modes apģērbu un aksesuāru ražotāja “Burberry” direktori Andželu Ārendsu un Polu Denēvu, kurš vadījis modes uzņēmumu “Yves Saint Laurent”.

“Beats” zīmols, kas ir viena no šīs kompānijas lielākajām vērtībām, līdzpastāvēšot “Apple”, un uzņēmuma produkcija tāpat kā līdz šim tiks pārdota “Apple iStore” veikalos.

“Apple” 2,6 miljardus no kopējās summas samaksāšot skaidrā naudā un atlikušos 400 miljonus dolāru (aptuveni 294 miljonus eiro) akcijās, norādīja Kuks. Pērn “Apple” spējis apgrozīt 171 miljardu (125,66 miljardi eiro), bet nopelnīt 37 miljardus dolāru (27,19 miljardus eiro), tā ka šis darījums uzņēmuma finanses īpaši neietekmēšot, raksta “The New York Times”.

“Beats Electronics” 2008.gadā Kalifornijā nodibināja reperis Andre Romells Jangs, kurš plašāk pazīstams kā Dr.Dre, un uzņēmējs Džimmijs Aievains, kuram pieder arī ierakstu kompānija “Interscope Records”. No 2009. līdz 2012.gadam “Beats Electronics” produkciju ražoja elektrotehnikas ražotājs “Monster Cable”, un pēc līguma beigām kompānija sāka pati savu ražošanu. “Beats Electronics” ir visvairāk pazīstams ar jauniešu auditorijai domātajām austiņām, kas tika ražotas ar “Beats by Dre” zīmolu. Kā norāda eksperti, šīm austiņām skaņas kvalitāte ir ļoti viduvēja, bet uz slavenību imidžu balstītais mārketings ir ļāvis iekarot pamatīgu tirgus daļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+