×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. aprīlis, 2013
Drukāt

Aprīļa beigās Daugavpilī atklās Rotko mākslas centru

foto - publicitātesfoto - publicitātes

24. aprīlī Daugavpils cietoksnī, bijušajā Arsenāla ēkā, klātesot valsts augstākajām amatpersonām, mākslinieka meitai Keitai Rotko Prizelai, dēlam Kristoferam Rotko un pasaulē atzītiem mākslas jomas speciālistiem, tiks atklāts pasaulslavenā Daugavpilī dzimušā mākslinieka Marka Rotko mākslas centrs, aģentūru LETA informēja Rotko mākslas centra mārketinga speciāliste Inga Goldberga.

Rotko mākslas centrā apmeklētāji varēs aplūkot izstādes un ekspozīcijas vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā. Šeit būs iespēja aplūkot māksliniekam veltīto ekspozīciju, centra kolekcijas izstādi, Pitera Grifina (Lielbritānija) grafikas darbus, Solomina Geršova (Krievija) gleznas, Pētera Martinsona keramiku un Latgales mākslinieku izstādi. Centrā būs pieejams arī konferenču sektors, rezidenču programmas, darbosies kafejnīca “Arsenāls”.

Centra atvēršanas dienā plkst.14.30 sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā tajā tiks organizēta saruna „Latvija – viena no zvaigznēm. Rotko atgriešanās: iespējas un izaicinājumi”. Diskusijā aicinātas piedalīties spilgtas personības un eksperti, kas dalīsies savā redzējumā par Marku Rotko un jaunizveidoto mākslas centru. Diskusiju varēs vērot arī tiešraidē internetā. Plkst.18 sadarbībā ar Daugavpils teātri un Daugavpils kamermūzikas orķestri centra pagalmā notiks Rotko mākslas centrā atklāšanas pasākums ar tam sekojošu centra apskati.

Savukārt plkst.20.30 centra pagalmā sāksies akardeonista Kimmo Phjonena (Somija) koncerts, kas solās kļūt par krāšņu un iespaidīgu uzvedumu. Tā būs dāvana pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, ieeja uz koncertu – bez maksas.

25. aprīlī centrs vērs durvis visiem apmeklētājiem. No plkst.10 līdz 17 pilsētniekiem un viesiem būs dota iespēja apskatīt mākslas centra ekspozīcijas par īpašām centra atklāšanas cenām.

Tā kā Rotko mākslas centra atklāšana ir ievērojams kultūras pasākums ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mērogā un ir izraisījis arī lielu starptautisku interesi, pilsētā ir gaidāms ievērojams viesu skaits.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+