×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. marts, 2013
Drukāt

Aprīļa otrā pusē norisināsies 18.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

foto - Letafoto - Leta

No 19. aprīļa līdz 1. maijam Rīgā un citviet Latvijā norisināsies jau 18. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls “No klasikas līdz avangardam”, pavēstīja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Oficiāli festivāls tiks atklāts 22. aprīlī jau tradicionāli Rīgas dzelzceļa stacijā.

“Pavasarī jau 18. reizi Rīgā un visā Latvijā gaidāmi baleta svētki, kas šo mākslas žanru ik gadu parāda kā daudzveidīgu, spēcīgu, krāšņu, sajūtām un atklājumiem bagātu mākslas žanru. Ceru, ka arī šogad skatītājiem tas būs aizraujošs piedzīvojums,” norādījusi festivāla direktore Lita Beiris.

Mūsdienu deju grupa no Norvēģijas Jo Stromgrena vadībā ar izrādēm “Ping Pong” un “Football” 19. aprīlī viesosies Rēzeknē, 20. aprīlī – Rīgā, 21. aprīlī – Valmierā, savukārt Dānijas deju grupa “Kasandra” skatītājus gaidīs 23. aprīlī Rīgā un 24. aprīlī – Liepājā. Abas deju kompānijas skatītājus iepazīstinās ar Skandināvijas valstu deju grupām raksturīgo augsto māksliniecisko, emocionālo un intelektuāli bagāto dejas līmeni.

Savukārt Francijas Sarānas pilsētas “Theatre de la Tete Noire” ar interaktīvu atrakciju “Krēsli” 25. un 26. aprīlī viesosies Rīgā, bet 27. aprīlī – Kuldīgā, šīs izrādes notiks ārpus telpām. ASV deju grupas “Step Afrika” izrāde būs skatāma 1. maijā Rīgas un 30. aprīlī Preiļos.

Galvenais festivāla notikums – Galā koncerts – norisināsies Latvijas Nacionālajā operā 29. aprīlī. Tajā piedalīsies baletdejotāji no Austrijas, ASV, Dienvidkorejas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Ukrainas un Vācijas.

Festivāla laikā Rīgas Kongresu namā būs apskatāma Ķīnas fotomākslinieku izstāde, savukārt “Origo” brīvdabas galerijā būs Bruno Birmaņa fotoizstāde “Ballet.Beyond” (“Balets.Viņpus”), bet Latvijas Mākslas akadēmijā Dizaina un vizuālās nodaļas studenti veidos izstādi “Dejas tēls vizuālajā mākslā un dizainā”. Mencendorfa namā mākslas cienītājiem būs skatāma Rīgas un Sanktpēterburgas mākslinieku izstāde “Baleta brīnumainā pasaule”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+