×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. marts, 2015
Drukāt

Aprīlī Latgalē risināsies iecienītās Podnieku dienas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 9. līdz 25. aprīlim keramiķiem un viņu talanta cienītājiem būs iespēja tikties tradicionālajās, nu jau 35. Latgales podnieku dienās, LA.lv pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Ļaksa.

9. aprīlī Daugavpils Māla mākslas centrā atklās keramikas izstādi “Bestiārijs”, 17. aprīlī Nautrēnos notiks Latgales novadu bērnu interešu izglītības vizuālās mākslas un keramikas pulciņu radošais konkurss “Netradicionālais svečturis”.

Nozīmīga un apmeklētāju iecienīta Podnieku dienu sastāvdaļa ir keramikas cepļa kurināšana. Šoreiz 19. aprīlī cepli kurinās Daugavpils Māla mākslas centrā, 23. aprīlī pie Rēzeknes pilskalna cepli kurinās Ēvalds Vasiļevskis, bet 24. aprīlī no pulksten 17 vakarā savā darbnīcā “Malny Vylky” Maltas pagastā ciemiņus uzņems Vēsma un Aivars Ušpeļi.

“Apmeklētājiem būs iespēja ne vien ielikt kādu malkas pagali keramikas ceplī, bet arī pašiem izmēģināt māla trauku lipināšanu ar rokām, degustēt “Latgolys golds” diētisko špeku, vērot uguns skulptūras un iejusties viduslaikos, iesaistoties vēstures rekonstrukcijas kluba “Kroma kolna bruoliste” priekšnesumos,” stāsta Ļaksa.

25. aprīļa rīts ausīs ar cepļa atvēršanu darbnīcā “Malny Vylky”. Tad ikvienam interesentam būs iespēja paturēt rokās vēl siltos podnieku veidotos darbus, kas tikko izcelti no izkurinātā keramikas cepļa. Pēc tam Lūznavas muižā, kas šogad pēc rekonstrukcijas atguvusi savu senatnīgo krāšņumu, tiks oficiāli atklāta Latgales podnieku dienu izstāde. Tajā eksponēs niansēm bagāto reducēto (melno) un glazēto keramiku dažādās formās, krāsās un pielietojumos. Izstādi papildinās gleznotāju apvienības “V.I.V.A.” un Gundegas Rancānes gleznas, Riharda Cibļa rotaslietas, kā arī fotokluba “ARTērija” biedru mākslinieciskās fotogrāfijas.

Latgales podnieku dienas organizē Rēzeknes novada pašvaldība, tautas lietišķās mākslas studija “Rēzeknes apriņķa pūdnīki” un Latgales Kultūrvēstures muzejs. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+