Mobilā versija
Brīdinājums -6.8°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Otrdiena, 23. janvāris, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

Aprīlī Rīgā koncertu sniegs britu grupa “The Crimson ProjeKCt” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

4. aprīlī Rīgas Kongresu namā koncertu sniegs – “The Crimson ProjeKCt” – slavenās britu grupas “King Crimson” pārņēmēji un repertuāra izpildītāji.

Grupā “The Crimson ProjeKCt” turpina spēlēt trīs mūziķi no “King Crimson” – Adrians Belju un Tonijs Levins, kas uzsāka spēlēt grupā “King Crimson” kopā ar leģendāro Robertu Fripu un Bilu Brufordu 1981. gadā, un Pets Mastelotto, kurš pievienojās “King Crimson” 1994. gadā.

Pēdējo reizi viņi uzstājās visi kopā tūrē pa ASV 2008. gadā, bet Eiropā nav koncertējuši kopš 2003. gada. 2003. gadā tūres “The Power To Believe Tour” ietvaros grupa “King Crimson” pilnā sastāvā, ieskaitot Robertu Fripu, sniedza vienīgo koncertu arī Rīgā. Diemžēl, Roberts Frips pabeidza savu darbību grupā, intervijā laikrakstam “Financial Times” paskaidrodams savu soli ar neiespējamību pilnībā koncentrēties uz pastāvīgi koncertējošas grupas frontmena darbības cita biznesa dēļ.

Taču Belju, Levins un Masteloto arī ir visai ietekmīgas personības masu kultūrā. Un ne tikai dēļ savas dalības grupā “King Crimson”, bet arī dēļ savas sadarbības ar citiem ievērojamiem pasaules līmeņa mūziķiem un grupām, piemērām, ar Frenku Zappa, ar grupu “Pink Floyd”, Devidu Bouiju, Pīteru Gabrielu, Polu Saimonu, Džonu Lennonu un daudziem citiem.

2006. gadā Adrians Belju izveidoja projektu “The Adrian Belew Power Trio”. Tajā piedalās bas-ģitāriste Julija Slika un bundzinieks Tobiass Ralfs. Trio ir izlaidis dažus albūmus, ieskaitot visai veiksmīgo “E”, un regulāri koncerte.

2009. gadā savukārt Tonijs Levins un Pets Mastelotto kopā ar Markusu Reiteru izveidoja trio “Stick Men”. Markuss bija pieredzējis komponists, kas apguva “King Crimson” repertuāru no paša Roberta Fripa, piedaloties Fripa izveidotajā ģitāras meistaru kopienē “Guitar Craft” 1991. – 1998. gados. “Stick Men” ir izlaiduši 4 studiju albūmus un veiksmīgi koncertē visa pasaulē arī šodien.

2011. gada augustā Belju, Levins un Mastelotto sarīkoja semināru, kurā abi trio apvienojās “King Crimson” repertuāra izpildīšanai. Šī pieredze izrādījās tik veiksmīga, ka 2011. gada septembrī – oktobrī beidzās ar abu “perfekto trio” kopīgu koncertturneju pa ASV un Kanādu. Tā radās grupa no visiem sešiem mūziķiem. Sākumā Toni Levins piedāvāja nosaukt to par “ProjeKct Krimson”, bet Roberts Frips piedāvāja nosaukumu “The Crimson ProjeKCt”, kas arī tika pieņemts. Šobrīd grupa pastāvīgi koncertē visā pasaulē ar milzīgu skatītaju atzinumu.

Grupas oficiālā mājas lapa – www.thecrimsonprojekct.com

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Gada koncerts rokmūzikā!

Draugiem Facebook Twitter Google+