×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. marts, 2014
Drukāt

Aprīlī uzņēmumi varēs pieteikties atbalstam ražošanas telpu izveidei (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aprīļa vidū sāks pieņemt projektus atbalsta saņemšanai ražošanas telpu būvniecībai un rekonstrukcijai programmas “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai” otrajā kārtā, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Programmas otrajā kārtā būs pieejami kopumā 9 954 661 eiro. Plānots, ka programmas otrajā kārtā tiks atbalstīti vismaz seši projekti, kuru kopējais investīciju apjoms Latvijas ekonomikā būs vismaz aptuveni 20 miljoni eiro.

Otrā projektu iesniegumu atlases kārta norisināsies no 22.aprīļa līdz 30.aprīlim. Projektu iesniegumus LIAA vērtēs līdz 30.jūnijam.

Programmas mērķis ir līdzfinansēt ražošanas telpu izveidi un rekonstrukciju, lai reģionos veicinātu industriālo zonu attīstību, veidotos jauni uzņēmumi un darbavietas. Projektā atbalstīs vienu vai vairāku ēku būvniecību, renovāciju vai rekonstrukciju, kas saistīta ar ražošanas ēku izveidi. Uz atbalstu programmā varēs pretendēt uzņēmēji, kuru projektu īstenošanas vieta atrodas pilsētā ar patstāvīgo iedzīvotāju skaitu virs 20 000 vai 10 kilometru attālumā no tās robežas, izņemot Rīgu.

EM kopā Finanšu un Tieslietu ministrijām patlaban saskaņo programmas otrās kārtas nosacījumus. Plānots, ka attiecināmajās izmaksās tiks iekļautas kredītiestādes garantijas izmaksas avansu maksājumu iesniegšanai, kā arī otrās projektu iesniegumu atlases kārtā ir palielināts iespējamais avansa maksājuma apjoms. Pirmajā projektu atlases kārtā tas ir 30% no pieprasītā publiskā finansējuma, bet otrajā kārtā – 35%. Būtiskas izmaiņas projektu īstenošanā, salīdzinot ar programmas pirmās kārtas nosacījumiem, nav plānotas, sola EM.

Atbalsta programma ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai Ministru kabinetā atbalstīta pagājušā gada maijā. Šāda programma Latvijā ieviesta pirmo reizi, sniedzot atbalstu industriālo zonu izveidei un attīstībai Latvijas reģionos. Programmas pirmā kārta notika no 2013. gada 1. augusta līdz 30. septembrim, tās laikā sniegts atbalsts sešiem uzņēmumiem par kopējo finansējumu 7 995 615,39 eiro.

Atbalsta noteikumi paredz, ka pēc izveidotās ēkas nodošanas ekspluatācijā tā ir jāiznomā vismaz trīs savstarpēji un ar projekta iesniedzēju nesaistītiem sīkiem (mikro), maziem vai vidējiem komersantiem, kuri saimniecisko darbību veic apstrādes rūpniecībā. Tāpat jānodrošina, ka minētie komersanti trīs gadu laikā izveido vismaz 50 jaunas darba vietas uz pilnu slodzi.

Otrajā kārtā projektā paredzētās darbības būs jāuzsāk ne vēlāk kā līdz šā gada 1.septembrim un projekts jāīsteno līdz 2015.gada 1.novembrim. Pēc projekta realizēšanas būs jāiesniedz sadarbības iestādē noslēguma maksājuma pieprasījums.

Programmu “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Viss jau būtu labi, bet kāpēc gan ir ierobežojums, ka tas attiecināms uz pilsētām virs 20 tukst iedzīvotājiem? Latvijā ir tikai 9 tādas pilsētas: Jelgava, Jūrmala, Ventspils, Liepāja, Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils, Ogre un Valmiera. Un ko darīt cēsiniekiem, talsiniekiem, tukumniekiem, baušķeniekiem? Tie nav reģioni? Tiem mazāk vajag? Vai naudiņu vajadzēja sadalīt starp lielajiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+