Dabā
Laika ziņas

Aprīlis bijis aptuveni divus grādus aukstāks par normu 0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto no Pinterest crown6.org

Šā gada aprīļa vidējā gaisa temperatūra Latvijā bijusi gandrīz divus grādus zemāka par 1981.-2010.gada atbilstošo rādītāju, liecina uzņēmuma “WeatherBELL Analytics” apkopotā informācija.

Šā gada pirmie trīs mēneši, kā arī 2016.gada decembris bija 0,5-3 grādus siltāki par normu, savukārt pērnā gada novembris un oktobris bija 1-2 grādus vēsāki par ilggadējo vidējo rādītāju.

Parasti aprīlis ir sešus grādus siltāks nekā marts – šo mēnešu vidējā temperatūra 1981.-2010.gadā bija attiecīgi +5,7 un -0,2 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Šogad marta vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +2 grādi, un aprīlis bijis tikai divus grādus siltāks.

Mēneša augstākā gaisa temperatūra Latvijā bija +20,4 grādi 2.aprīlī Daugavpilī, bet lielākais sals bija -8,7 grādi 18.aprīlī Zosēnos. Nokrišņu daudzums šomēnes pārsniedzis normu.

Eiropas lielākajā daļā aprīļa vidējā gaisa temperatūra bijusi tuvu normai vai zem tās, savukārt Portugālē, kā arī lielā daļā Spānijas un Itālijas aprīlis bijis 1-3 grādus siltāks nekā ierasts.

Jau ziņots, ka marts Eiropas lielākajā daļā bija neparasti silts. Vairākās valstīs, tostarp Vācijā, šā gada marts kļuva par vissiltāko pavasara pirmo mēnesi novērojumu vēsturē.

Sagaidāms, ka maija pirmajā pusē gaisa temperatūra Latvijā caurmērā būs zem normas.

LA.lv