×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Aprīlis nāk ar jokiem un vimbām

makskere

Kuram gan nepatīk pasmieties un vēl aprīlī, kas veselīgiem cilvēkiem ir joku mēnesis. Tikai jokiem jābūt labestīgiem. Nedrīkst skaļi smieties publiskās vietās, pie tām pieder arī upmalas un makšķernieku pulciņš krastā.

 

Nav labs tonis izrādīt prieku par to, ka citam noraujas liela zivs, vai kas vēl nepatīkamāk, gadās ieslīdēt pa glumo krastu un atvēsināt savu pēc un nedod dies – priekšpusi. Tādos gadījumos (ja vien šis nelaimīgais neesat jūs pats) smalkjūtīgs un inteliģents cilvēks aizgriezīsies un klusītēm paķiķinās sev padusē.

Bet ja nopietni, tad tādā iecienītā un populārā vimbu upē, kāda ir Lielupe, 1. aprīlī sākās licencētās makšķerēšanas laika posms, kas ilgs līdz 16. maijam. Tad jau praktiski arī vimbu laiks ir cauri.

* Lielupei sezonas atļaujas jau ir izpārdotas, bet vienas dienas licenču esot pietiekamā skaitā. Tās cena ir Ls 4 un vēl Ls 2 drošības nauda, kuru saņems atpakaļ, atdodot aizpildītu atļauju. Makšķerēt drīkst trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās un svētku dienās. Lomā var paturēt astoņas vimbas, pārējās zivis atbilstoši Makšķerēšanas noteikumiem. Licencētā posma garums – no Bauskas līdz Staļģenes tiltam.

Licences var iegādāties Bauskas MMB telpās Uzvaras ielā 24 atļautajās dienās no plkst. 5 līdz 10 rītā. Vēl makšķerlietu veikalos “Līgas” Uzvaras ielā 7 un Stacijas ielā 3, kā arī Rīgā, Zvaigžņu ielā 31.

* Ventā atļaujas visu gadu vajadzīgas no Kuldīgas rumbas līdz Abavas ietekai Ventā. Lomā drīkst paturēt septiņas vimbas. Licences visu diennakti nopērkamas DUS “Rietumu nafta” un makšķerlietu veikalos “Pelikāns” un “IK COPE”. Sezonas atļauja maksā Ls 20 + Ls 2, vienai dienai Ls 3 + Ls 2, pieejamas arī licences brīvdienām – to cena ir 5 lati. Zivis nedrīkst traucēt otrdienās.

* Salacas upē arī nepieciešamas licences, vienai dienai maksā Ls 3, lomā atļauts paturēt divas vimbas un 10 kilogramus pārējās zivis. Ja gribat ķert lasi vai taimiņu, tad atļaujas cena ir Ls 9. Tās var nopirkt Salacgrīvā Tirgus laukumā pie DUS “Stat-oil”. Zivīm jādod atpūsties pirmdienās.

* Gaujā un Daugavā pagaidām vimbošana vēl ir par brīvu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+