Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
21. marts, 2014
Drukāt

Aprīlis sāksies ar “Starta” tarifu


Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeima vakar atbalstīja labojumus Elektroenerģijas likumā, kas paredz elektrības tirgus atvēršanas mājsaimniecībām atlikšanu līdz nākamā gada 1. janvārim.

Veiktie labojumi paredz, ka no šā gada 1. aprīļa lielākajai daļai mājsaimniecību par pirmajām 1200 kilovatstundām (kWh) patērētās elektroenerģijas būs jāmaksā 11,64 centi (ar ievadaizsardzības aparāta strāvas lielumu virs 40 A 11,336 centi), bet par tālāko patēriņu 15,15 centi (tarifu plānam T2 14,401 centi un vēl 1,2396 eiro lielu maksu par ievadaizsardzības aparāta strāvas lieluma katru ampēru).

Tātad pēc 1. aprīļa aizvien spēkā būs regulētie “Starta” un “Pamata” tarifi. Saeima pērn, apstiprinot valsts budžetu, paredzēja brīvā tirgus nosacījumu ieviešanu elektroenerģijas pārdošanā mājsaimniecībām, tomēr pēc sociālās spriedzes palielināšanās vakar lēma savu lēmumu atcelt.

Līdz ar tirgus atvēršanas atlikšanu samazināsies AS “Latvenergo” plānotie naudas ieņēmumi, kā arī paredzētie valsts budžeta ienākumi no pievienotās vērtības nodokļa. Ekonomikas ministrijā paredz – mājsaimniecības tirgus atlikšana var samazināt ieņēmumus 2014. gada valsts budžetā vismaz par 7,6 miljoniem eiro un maksimāli par 40 miljoniem eiro, kā arī par līdzīgu summu 2015. gadā. Tās mājsaimniecības, kas jau noslēgušas jaunos elektroenerģijas piegādes līgumus no 1. aprīļa, no tiem varēs brīvi atteikties.

Tomēr, ja klients vēlas saņemt elektroenerģiju pēc jaunā tirgus līguma nosacījumiem, AS “Latvenergo” šādu iespēju nodrošinās, vakar ziņoja uzņēmuma pārstāve Sandra Vējiņa. Plašāka informācija pieejama, sazinoties ar “Latvenergo” klientu servisu. “Tiem klientiem, kas jau paspējuši izvēlēties kādu no “Elektrum” produktiem un savu izvēli apstiprinājuši, “Latv­energo” jau ir nosūtījusi informāciju, ka nodrošina iespēju izmantot līgumā noteiktās tiesības atteikties no noslēgtā elektroenerģijas tirdzniecības līguma, tādējādi turpinot iegādāties elektroenerģiju pēc spēkā esošajiem tarifiem un līdzšinējās norēķinu kārtības,” skaidro S. Vējiņa.

Uldis Bariss, AS “Latv­energo” komercdirektors: ‘”Latvenergo” klienti patlaban ir gandrīz visas Latvijas mājsaimniecības. Nosūtītā informācija ikvienam mājsaimniecību klientam būs noderīga arī gada beigās, kad būs jāizvēlas starp jaunajiem produktiem un tirgotājiem, lai slēgtu elektroenerģijas iegādes līgumu 2015. gadam.”

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+