Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
7. jūlijs, 2013
Drukāt

Apritējuši 20 gadi kopš Saeimas sanākšanas pēc neatkarības atjaunošanas

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 7.jūlijā, aprit 20 gadi kopš 5.Saeimas sanākšanas, kas bija pirmais Saeimas sasaukums kopš neatkarības atjaunošanas. Pirms tam likumdošanas funkcijas veica Augstākā padome.

5.Saeimas vēlēšanās 1993.gada 5. un 6.jūnijā piedalījās 89,9% balsstiesīgo pilsoņu, un tas ir vēsturiski augstākais līdzdalības rādītājs Latvijas parlamenta vēlēšanu vēsturē. Kandidātu sarakstiem bija jāpārvar 4% barjera, un parlamentā mandātus ieguva astoņi politiskie spēki, liecina Saeimas Preses dienesta apkopotā informācija.

Saeimā tika ievēlēta savienība “Latvijas ceļš”, “Latvijas nacionālā neatkarības kustība”, “Saskaņa Latvijai – atdzimšana tautsaimniecībai”, Latvijas Zemnieku savienība, “Līdztiesība”, vēlēšanu apvienība “Tēvzemei un brīvībai”, Latvijas kristīgo demokrātu savienība un Demokrātiskā centra partija.

Par 5.Saeimas priekšsēdētāju tika ievēlēts Anatolijs Gorbunovs. Saeimas sasaukums ievēlēja pirmo Valsts prezidentu kopš neatkarības atjaunošanas – Gunti Ulmani.

5.Saeimā tika apstiprinātas divas valdības – Valda Birkava un Māra Gaiļa vadībā.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (49)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+