Sabiedrība

Aprūpes centra “Rūja” darbiniekiem piemēro disciplinārsodus 16

Foto: LETA

Trīs aprūpes centra “Rūja” darbiniekiem pēc iekšējās pārbaudes veikšanas piemēroti disciplinārsodi, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Vidzeme” direktors Modris Karselis.

Iekšējā pārbaude centrā tika sākta pēc tam, kad 17.aprīlī Vidzemes slimnīcā Valmierā mira no Valsts sociālās aprūpes centrā “Rūja” ievests jaunietis.

Disciplinārsodus atbildīgie darbinieki saņēmuši pēc tam, kad beigusies VSAC iekšējā pārbaude. Savus atzinumus vēl sniegs Veselības inspekcija, pēc kā VSAC “Vidzeme” pārraugošās institūcijas lems par disciplinārsodiem citiem darbiniekiem.

Karselis aģentūrai LETA nevēlējās atbildēt uz jautājumu, kuri darbinieki sodus saņēmuši. Viņš atzina, ka neviens darbinieks no darba nav atbrīvots, bet smagākais piemērotais disciplinārsods ir pazemināšana amatā.

LETA jau ziņoja, ka jaunieša, kurš nomira Vidzemes slimnīcā pēc uzturēšanās valsts sociālās aprūpes centrā “Rūja”, nāves iemesls ir infekcijas slimība, un cēloņsakarības starp centrā sniegto aprūpi un jaunieša nāvi Labklājības ministrijas (LM) pārbaudē nav konstatētas.

Kā žurnālistiem pastāstīja LM Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta direktors Visvaldis Gūtmanis, jaunietis, kas uzturējās centrā “Rūja”, 14.aprīlī no rīta sajutās slikti, medmāsa viņam izmērīja asinsspiedienu, kas bija pazemināts, un jaunietis tika aizvests uz Vidzemes slimnīcu, kur 17.aprīlī nomira.

Gūtmanis arī pastāstīja, ka 11.aprīlī jaunieti izmeklējis ģimenes ārsts.

LM pārbaudē gan tika konstatētas nepilnības centra dokumentācijā un komandas darbā. Tāpat dažādos dokumentos bija pretrunīga informācija par jaunieša stāvokli. Pārbaudes rezultātā tika ierosinātas trīs disciplinārlietas pret filiāles vadītāju un diviem vidējā līmeņa vadītājiem.

Kā uzsvēra LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme, starp konstatētajām nepilnībām un jaunieša nāvi cēloņsakarības patlaban nav konstatētas. LM uzsver, kamēr nav konstatēta darbinieku nolaidība, šīs uzskatāms par smagas slimības sekām.

LA.lv