AFP/LETA

Apšaubāms tiesneša lēmums ļauj Brazīlijai salauzt horvātus 0

Pasaules kausa izcīņas pirmajā spēlē turnīra saimnieki Brazīlija ar 3:1 (1:1) pārspēja Horvātiju, vadībā izvirzoties pēc spēles tiesneša Juiči Nišimuras piešķirta 11 metru soda sitiena. Uzvarētāju labā divus vārtus guva Neimars, spēles pieliktajā laikā trešo reizi bumbu horvātu vārtos raidīja Oskars. Turnīra pirmos vārtus 11. minūtē, raidot bumbu savos vārtos, guva brazīlietis Marselo.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Mačs abu vienību izpildījumā iesākās nervozi, komandām regulāri kļūdoties saspēlē. Septītajā minūtē pirmo bīstamo momentu spēlē izveidoja Horvātijas izlase, kad pēc Ivana Perišiča centrējuma tikai nedaudz garām ar galvu sita pieredzējušais uzbrucējs Ivica Oličs. Savukārt četras minūtes vēlāk tieši Oličs palīdzēja horvātiem atklāt cīņas rezultātu, kad vienības pretuzbrukumā futbolists ar lielisku piespēli soda laukumā apgādāja Nikicu Jelaviču. Raženais uzbrucējs gan nespēja bumbu pāradresēt vārtu tīklā, palaizdams to tālāk, tomēr brazīliešu aizsargs Marselo netīši to raidīja savos vārtos – 1:0.

Pēcāk daudz aktīvāk laukumā sāka darboties turnīra saimnieki, uzskatāmi pārņemot spēles grožus savās rokās. 21.minūtē pirmo reizi mačā nopietni cīņā iesaistījās horvātu vārtsargs Stipe Pletikosa, kurš, nodemonstrēdams lielisku reakciju, glāba savus komandu pēc Oskara sitiena. 27.minūtē ar rupju izklupienu izcēlās brazīlietis Neimars, atzīmēdamies ar pirmo dzelteno kartiņu mačā. Savukārt divas minūtes vēlāk Brazīlija rezultātu izlīdzināja. Lielisks tālsitiens no aptuveni 25 metriem padevās izlases līderim Neimaram, kurš guva savus 32.vārtus valstsvienības rindās (1:1). Puslaika noslēdzošajās minūtes duelis abu izlašu starpā aizritēja līdzvērtīgi.

Finālturnīra atklāšanas spēles otrais puslaiks iesākās daudz mierīgāk kā pirmais, komandām salīdzinoši lēnām ievadot pozicionālus uzbrukumus. 65.minūtē Brazīlija izveidoja bīstamu pretuzbrukumu, tomēr to laikus ar noteikumu pārkāpumu apstādināja horvātu aizsargs Vedrans Čorluka. Pēcāk Dani Alveša tiešais brīvsitiens lidoja tikai nedaudz garām pretinieku vārtiem.

Tikmēr 70.minūtē japāņu tiesnesis Juiči Nišimura nozīmēja apšaubāmu 11 metru soda sitienu uz Horvātijas izlases vārtiem, argumentējot to ar brazīlieša Freda pieturēšanu soda laukumā. Video atkārtojums gan uzskatāmi parādīja, ka uzbrucējs nokrita bez īpaša kontakta ar pretinieka, tādejādi tiesnesim pieļaujot rupju kļūdu jau finālturnīra sākumā. 11 metra soda sitienu tikai ar pūlēm realizēja Neimars, Pletikosam nedaudz skarot bumbu – 2:1. Atlikušajās spēles minūtēs Horvātija izmisīgi mēģināja izlīdzināt rezultātu uz tablo, tomēr lieliski pretinieku vārtos darbojās Žūlio Sēzārs. Savukārt pamatlaika kompensācijas laikā Oskars guva Brazīlijai trešos vārtus, pieliekot punktu horvātu cerībām uz pozitīvu iznākumu mačā.

Grupas pirmās kārtas otrajā spēlē piektdien savā starpā spēkosies arī Kamerūnas un Meksikas valstsvienības.

PASAULES KAUSS BRAZĪLIJĀ

A grupa

Brazīlija – Horvātija 3:1 (1:1). Neimars (29., 71. no 11m), Oskars (90.+1.); Marselo (11., savos vārtos).

Brazīlija: Žūliu Sēzars, Alvešs, Luišs, T. Silva, Marselo, Luišs Gustavo, Paulinju (Hernanešs, 63.), Oskars, Halks (Bernards, 68.), Neimars (Ramirešs, 88.), Freds.

Horvātija: Pletikosa, Srna, Čorluka, Lovrens, Vrsaļko, Kovačičs (Brozovičs, 71.), Modričs, Rakitičs, Perišičs, Oličs, Jelavičs (Rebičs, 78.).

Brīdināti: Neimars (27.), Gustavo (88.) – Čorluka (66.), Lovrens (70.).