Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
10. oktobris, 2013
Drukāt

Apšauda protestētājus Tibetā


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Apšaude notika nedēļas nogalē, kad vairāki desmiti cilvēku sarīkoja demonstrāciju, pieprasot atbrīvot kādu savu tautieti, kurš arestēts par atteikšanos izkārt Ķīnas karogu. Pirms nedēļas amatpersonas šajā apgabalā izdeva rīkojumu visiem tibetiešu klosteriem un mājsaimniecībām izkārt Ķīnas karogus 1. oktobrī par godu Nacionālajai dienai.

Amatpersonu prasība izraisīja tibetiešu pretestību, un sekojošās tibetiešu sadursmēs ar policiju daudzi cilvēki ievainoti un aptuveni 40 arestēti. Daudzi Ķīnas tibetieši uzskata, ka Pekina ierobežo viņu reliģijas brīvību un apslāpē kultūru, kamēr ķīniešu masas turpina kolonizēt tradicionālos tibetiešu apgabalus. Kopš 2009. gada, protestējot pret Pekinas varu Tibetā, aizdedzinājušies jau vairāk nekā 120 tibetiešu, no kuriem lielākā daļa no gūtajiem apdegumiem miruši. Tibetas trimdas valdība pašaizdedzināšanās akcijas skaidro ar izmisumu, kas Ķīnas politikas dēļ pārņēmis tibetiešus.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+