Mobilā versija
+0.6°C
Andulis, Alnis
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
10. oktobris, 2013
Drukāt

Apšauda protestētājus Tibetā


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Apšaude notika nedēļas nogalē, kad vairāki desmiti cilvēku sarīkoja demonstrāciju, pieprasot atbrīvot kādu savu tautieti, kurš arestēts par atteikšanos izkārt Ķīnas karogu. Pirms nedēļas amatpersonas šajā apgabalā izdeva rīkojumu visiem tibetiešu klosteriem un mājsaimniecībām izkārt Ķīnas karogus 1. oktobrī par godu Nacionālajai dienai.

Amatpersonu prasība izraisīja tibetiešu pretestību, un sekojošās tibetiešu sadursmēs ar policiju daudzi cilvēki ievainoti un aptuveni 40 arestēti. Daudzi Ķīnas tibetieši uzskata, ka Pekina ierobežo viņu reliģijas brīvību un apslāpē kultūru, kamēr ķīniešu masas turpina kolonizēt tradicionālos tibetiešu apgabalus. Kopš 2009. gada, protestējot pret Pekinas varu Tibetā, aizdedzinājušies jau vairāk nekā 120 tibetiešu, no kuriem lielākā daļa no gūtajiem apdegumiem miruši. Tibetas trimdas valdība pašaizdedzināšanās akcijas skaidro ar izmisumu, kas Ķīnas politikas dēļ pārņēmis tibetiešus.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (1)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+