Pasaulē

Teroraktā Manhetenā astoņi nogalinātie 16

Foto AP/Scanpix/LETA

Papildināts viss teksts

Ņujorkas Manhetenas rajonā otrdien kāds vīrietis ar kravas automašīnu sabrauca cilvēkus uz velosipēdistu celiņa, nogalinot vismaz astoņus cilvēkus un vairākus ievainojot, paziņoja Ņujorkas mērs Bils de Blāzio, kurš nosauca šo uzbrukumu par “sevišķi gļēvulīgu teroraktu pret nevainīgiem civiliedzīvotājiem”.

Kad automašīna turpināja braukt un sadūrās ar skolas autobusu, ievainojot divus pieaugušos un divus bērnus, 29 gadus vecais uzbrucējs izlēca no tās, turot rokās divas šaujamieroču imitācijas, un Ņujorkas policija viņu sašāva vēderā un aizturēja.

Uzbrukumā tika ievainoti pavisam 11 cilvēki, tai skaitā divi pieaugušie un divi bērni skolas autobusā. Viņi guvuši nopietnus ievainojumus, kas tomēr neapdraud viņu dzīvību, paziņoja ārkārtas situāciju dienesti.

Starp teroraktā nogalinātajiem ir viens Beļģijas un pieci Argentīnas pilsoņi, paziņoja šo valstu ārlietu ministri. Argentīnieši no Rosario pilsētas bija ieradušies Ņujorkā uz skolas salidojumu.

Uzbrukums, kura motīvs vēl nav noskaidrots, notika dažu kvartālu attālumā no Pasaules Tirdzniecības centra atrašanās vietas un no 11.septembra teroraktu upuru memoriāla laikā, kad Ņujorkā tika svinēts Helovīns.

Notikuma vietā ieradās policija un ātrās palīdzības mašīnas, un virs tās sāka riņķot helikopteri. Tur ieradās arī Ņujorkas mērs Bils de Blāzio un štata gubernators Endrū Kuomo, kas uz vietas tika informēti par notikušo.

Saskaņā ar aculiecinieku ziņām uzbrucējs kliedza “Allāhu akbar”, pirms viņu sašāva policija. Uzbrucējam tika izdarīta operācija slimnīcā, un ir gaidāms, ka viņš izdzīvos.

Amatpersonas, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, informēja, ka uzbrucējs ir Saifullo Saipovs no Uzbekistānas, kurš 2010.gadā ieradies ASV. Saipovam ir Floridas štata autovadītāja apliecība, bet viņš var būt uzturējies Ņūdžersijas štatā, sacīja amatpersonas.

Par šo incidentu tika informēts arī ASV prezidents Donalds Tramps.

“Izskatās, ka Ņujorkā noticis vēl viens uzbrukums, ko sarīkojis ļoti slims un nenormāls cilvēks,” tviterī rakstīja Tramps. Viņš tvītoja, ka likuma sargi “uzmanīgi seko” notikušajam, un noslēdza tvītu ar vārdiem “NE AMERIKAS SAVIENOTAJĀS VALSTĪS!”.

Dažas stundas pēc šī uzbrukuma Tramps tviterī paziņoja, ka ASV nedrīkst ļaut atgriezties vai ierasties savā teritorijā grupējuma “Islāma valsts” džihādistiem, kas sakauti citās valstīs.

“Mēs nedrīkstam ļaut ISIS (Islāma valstij) atgriezties vai ierasties mūsu valstī pēc viņu sakaušanas Tuvajos Austrumos un citur. Pietiek!” tvītoja Tramps.

Ja apstiprināsies, ka uzbrukums Ņujorkā bijis terorakts, tad tas būs pirmais terorakts ASV kopš Trampa stāšanās prezidenta amatā, lai gan viņa prezidentūras laikā jau notikušas vairākas masu apšaudes un politiski motivētas slepkavības.

Ņujorkas štata gubernators nosauca notikušo par “vientuļa vilka” uzbrukumu un sacīja, ka nekas neliecina par to, ka šis uzbrukums būtu daļa no plašāka plāna.

Uzbrucēja izmantotā kravas mašīna bija iznomāta.

Policija paziņoja, ka ir aizturējusi vienu cilvēku un nav citu aizdomās turamo, tomēr izmeklēšana vēl turpinās.

Pēc uzbrukuma tika slēgtas divas tuvumā esošas skolas.

Šis ir pirmais uzbrukums ar cilvēku upuriem Ņujorkā kopš 18.maija, kad ASV karaflotes veterāns ar automašīnu ietriecās gājējos Taimskvērā, nogalinot 18 gadus vecu sievieti un ievainojot vēl 22 cilvēkus.

LA.lv