×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Uzbrukumā muzejā Tunisijas galvaspilsētā nogalināti 20 tūristi

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Tunisijas galvaspilsētā Tunisā uzbrukumā muzejā nogalināti 22 cilvēki, tai skaita 20 ārvalstu tūristi, trešdien paziņoja Tunisijas Iekšlietu ministrija.

“22 ir miruši, tai skaitā 20 Dienvidāfrikas, Francijas, Polijas un Itālijas tūristi,” pavēstīja Iekšlietu ministrijas pārstāvis Mohameds Ali Arvi, nesniedzot sīkākas ziņās par nogalināto identitāti.

Iepriekš Tunisijas premjerministrs Habibs al Sids informēja, ka nogalināti 17 tūristi no Itālijas, Polijas, Spānijas un Vācijas. Valsts televīzija ziņoja, ka nogalināti divi uzbrucēji un viens policists.

Premjerministrs informēja, ka divi vai trīs uzbrukumā iesaistītie joprojām varētu būt brīvībā.

Al Sids atklāja, ka militārajos formastērpos ģērbušies uzbrucēji atklāja uguni uz tūristiem brīdi, kad viņi kāpa laukā no autobusa un dzinās viņiem pakaļ muzejā.

Veselības ministrs Saids Aidi teica reportieriem, ka 38 cilvēki ir ievainoti, tai skaitā no Dienvidāfrikas, Francijas, Itālijas, Japānas un Polijas.

Tas ir nopietnākais uzbrukums ārzemniekiem Tunisijā kopš 2002.gadā “Al Qaeda” pašnāvnieku teroristu sarīkotā sprādzienā sinagogā Džerbas salā gāja bojā 14 Vācijas, divi Francijas un pieci Tunisijas iedzīvotāji.

Jau ziņots, ka vismaz divi ar Kalašņikova triecienšautenēm bruņojušies uzbrucēji trešdien uzbruka Tunisijas galvaspilsētas Tunisas Bardo muzejam.

Ministrijas pārstāvis Mohameds Ali Arvi sacīja, ka uzbrukuma brīdī muzejā atradās apmēram 100 tūristi, bet vairums tika evakuēti un muzejā iegāja pretterorisma vienība.

Ministrijas pārstāvis neapstiprināja izskanējušo informāciju par iespējamu ķīlnieku sagrābšanu muzejā, bet piebilda, ka “ir informācija,kas liecina, ka tur joprojām atrodas teroristi”.

Tunisijas prezidents Bedži Saīds al Sebsi uzstāsies ar publisku paziņojumu, informēja prezidenta kanceleja.

Premjerministrs Habibs al Sids tikās ar iekšlietu un aizsardzības ministriem.

Bardo muzejs atrodas līdzās Tunisijas parlamenta ēkai, no kuras pēc šāvienu atskanēšanas tika evakuēti cilvēki. Šis muzejs ir nozīmīgs tūrisma objekts, kurā atrodas viena no lielākajām Senās Romas mozaīku kolekcijām.

Šobrīd nav zināms, kas ir veicis uzbrukumu. Tunisijā pēdējos gados ir notikuši islāmistu uzbrukumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+