×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. septembris, 2013
Drukāt

Apšaudē Nairobi lielveikalā vismaz 20 nogalinātie (papildināts)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grupa bruņotu vīru sestdien Nairobi uzbrukusi vienam no bagāto kenijiešu un ārzemnieku iecienītajiem lielveikaliem. Izcēlusies sīva apšaude, kurā nogalināti vismaz 20 cilvēki.

 

Policija vēsta, ka ielenkusi tirdzniecības kompleksu “Westgate”, un pārbauda veikalu pēc veikala. Varasiestādes aicinājušas pilsētniekus netuvoties tā apkārtnei.

Vienlaikus kārtības sargi turpina evakuēt četrstāvu ēkā esošos cilvēkus. Tomēr pagaidām policija rīkojas ļoti piesardzīgi, jo ēkā joprojām esot daudz civilpersonu.

Policija aģentūrai AFP apstiprinājusi, ka uzbrucēji, kas nocietinājušies ēkā, ir sagrābuši vismaz septiņus ķīlniekus.

Aculiecinieki stāsta, ka apšaude veikalā sākusies ap plkst.13 un ka tās laikā atskanējuši arī vairāki granātu sprādzieni. Policija, pēc viņu teiktā, esot ieradusies tikai pusstundu pēc uzbrukuma sākuma.

Arī šobrīd ik pa brīdim ēkā dzirdams šāvienu troksnis.

Saskaņā ar aculiecinieku stāstīto veikala ratiņos no ēkas izvesti vismaz divi desmiti ievainoto.

Sarkanais Krusts ziņo, ka cietušo ir ļoti daudz, bet dati pieejami tikai par tiem, kas izvesti no tirdzniecības centra. Cietušo skaits ēkā esot vēl lielāks, un apšaude joprojām turpinās, pavēstīja Kenijas Sarkanā Krista ģenerālsekretārs Abass Guleds.

Nairobi policijas priekšnieks Bensons Kibue aģentūrai AP pastāstīja, ka apšaude esot sākusies, kad pieci maskās tērpti un bruņoti vīri mēģinājuši aplaupīt vienu no tirdzniecības kompleksā esošajiem veikaliem.

Tomēr uzbrucēju motīvi joprojām nav skaidri, un vietējiem mediji pieļauj, ka tie varētu būt gan laupītāji, gan teroristi.

Arī Iekšlietu ministrija vēlāk atzinusi, ka notiekošais, iespējams, ir teroristu uzbrukums.

2007.gadā atklātajā tirdzniecības kompleksā “Westgate” atrodas arī vairāki izraēliešiem piederoši veikali, un tas sen ticis uzskatīts par iespējamu teroristu uzbrukumu mērķi.

Lielveikalam iepriekš draudējis uzbrukt ar “Al Qaeda” saistītais Somālijas islāmistu grupējums “Shabaab”.

Aculiecinieki stāsta, ka uzbrucēji esot runājuši arābu un somāļu valodās.

Kompleksā ir arī bankas, restorāni un kinoteātris, un to katru dienu apmeklē tūkstošiem cilvēku, tostarp Kenijas galvaspilsētā mītošās lielās ārvalstnieku kopienas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+