×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. decembris, 2012
Drukāt

Apšaudē Ņūtaunas pamatskolā nogalināti 20 bērni

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vienā no ASV Konektikutas pavalsts sākumskolām piektdien, 14.decembrī, izcēlusies apšaude, kurā nogalināti vismaz 27 cilvēki, tostarp 20 bērni, atsaucoties uz tiesībsargāšanas iestādēm, ziņoja televīzijas kanāls “CBS News”. Apšaudi sarīkoja bruņots jaunietis.

Konektikutas štata policijas pārstāvis leitnants Pols Vanss pavēstīja, ka 18 bērni miruši notikuma vietā Ņūtaunas Sendijas Hukas pamatskolā, bet vēl divi – no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā. Noslepkavoto bērnu vecums ir no pieciem līdz desmit gadiem, jo skolas ēkā izvietots arī bērnudārzs.

Uzbrucējs skolā noslepkavojis arī vismaz sešus pieaugušos, tostarp skolas direktoru.

Pagaidām nav skaidrs, vai slepkavu nogalinājuši policisti, kas ieradušies notikuma vietā, vai arī viņš izdarījis pašnāvību. Joprojām nav zināmi arī uzbrucēja motīvi.

Uzbrucējs rīkojies ļoti metodiski, un faktiski nav cietušo, kuru ievainojumi nav nāvējoši. Vanss norādīja, ka izdzīvojis tikai viens sašautais.

Apšaude sākās ap plkst.9.30 (plkst.16.30 pēc Latvijas laika), un vairums upuru atrasti vienā skolas spārnā divās telpās.

Nogalinātais šāvējs ir 20 gadu vecais Ādams Lanca. Iepriekš policija uzskatīja, ka uzbrucējs ir viņa 24 gadus vecais brālis Raiens Lanca, jo pie slepkavas tika atrasta viņa vecākā brāļa identifikācijas karte. Raiens Lanca šobrīd ir aizturēts un tiek nopratināts.

Sākotnēji izplatījās ziņas, ka uzbrucēji esot bijuši divi.

Šobrīd no policijas ziņojumiem nav arī skaidrs, vai Lancas māte, kura strādāja Ņūtaunas Sendijas Hukas pamatskolā un arī kļuvusi par asiņainās drāmas upuri, tikusi nogalināta darbavietā vai mājās.

CNN un citi televīzijas kanāli vēsta, ka slepkava, iespējams, vispirms mājās nogalinājis savu māti un tikai pēc tam devies uz skolu.

Iepriekš izskanēja ziņas, ka mājās esot nogalināts arī Lancas tēvs.

Ar uzrunu televīzijā, izsakot līdzjūtību upuru tuviniekiem, uzstājies arī ASV prezidents Baraks Obama, kurš ar grūtībām valdīja asaras. Viņš devis rīkojumu visā valstī nolaist karogus pusmastā.

Līdzjūtību ASV izteikuši arī līderi visā pasaulē, tostarp Eiropas Savienības (ES) prezidents Žozē Manuels Barrozu un Latvijas prezidents Andris Bērziņš.

Ņūtaunas slaktiņš ir viens no visasiņainākajiem uzbrukumiem mācību iestādei visā ASV vēsturē. Upuru skaita ziņā šo traģēdiju pārspēj vienīgi 2007.gada slaktiņš Virdžīnijas Politehniskajā institūtā.

Sagaidāms, ka traģēdija rosinās atsākt debates par liberālajiem ASV ieroču tirdzniecības un glabāšanas noteikumiem, tomēr Baltais nams piektdien centās klīdināt baumas, kas šis politiski eksplozīvais jautājums varētu tikt atvērts jau tuvākajā laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+