×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

Apšaudē pie Kanādas parlamenta nogalināts karavīrs; uzbrucēju nošauj policija (papildināts)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

This October 22, 2014 photo shows police at the scene of a shooting at the National War Memorial in Ottawa, Canada. Parliament Hill's Centre Block is in lockdown after a Canadian soldier standing guard at the National War Memorial in Ottawa was shot by an unknown gunman and there are reports of gunfire inside the halls of Parliament. AFP PHOTO / Michel COMTE

Apšaudē pie Kanādas parlamenta tuvumā esošā kara memoriāla valsts galvaspilsētā Otavā trešdien ievainots karavīrs, kurš vēlāk miris, un uzbrucējs turpinājis apšaudi parlamenta ēkā, kur viņu nogalinājusi policija, vēsta Kanādas plašsaziņas līdzekļi.

Pēc tam, kad viņš bija ievainojis karavīru, kas stāvēja goda sardzē pie memoriāla, šāvējs, kurš bija bruņots ar divstobru bisi, nolaupījis vieglo automašīnu, liekot izkāpt tajā esošajiem cilvēkiem, un ar šo mašīnu piebraucis pie parlamenta galvenās ieejas, kur raidījis vēl divus šāvienus. Policijas vajāts, uzbrucējs iegājis ēkā, no kuras bijuši dzirdami vairāki desmiti šāvienu.

Vēlāk policija paziņoja, ka parlamenta ēkā uzbrucēju nošāvusi. Netiek ziņots, kas viņš bijis un kādi bijuši viņa motīvi.

Amatpersonas arī informēja, ka apšaudē ievainots parlamenta ēkas apsargs.

Policisti pie parlamenta sarunā ar aģentūras AFP reportieri pieļāva iespēju, ka uz ēkas jumta varētu būt vēl viens, divi pai pat trīs šāvēji, lai gan apstiprināts tas nav.

Sākoties apšaudei, parlamenta ēkas tika slēgtas un deputāti tika aizvesti uz drošām telpām.

Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers atstāja savu biroju, kas atrodas parlamenta tuvumā, un atrodas drošā vietā, ziņo Kanādas raidsabiedrība CBC.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+