Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Apskatāma izstāde par Baltijas jūras tautu kopējo vēsturi (1)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Ceïojoðâs izstâdes "Daþâdas tautas - kopîga pieredze" atklâðana. Latvijas Okupâcijas muzejâ. Raiòa bulvâris 7. 08/04/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Šodien Okupācijas muzejā kuratore vēsturniece Ieva Gundare atklāja ceļojošo izstādi “Dažādas tautas – kopīga pieredze”, liecina informācija muzeja mājaslapā.

Izstādes pamatā ir ideja, ka Baltijas jūras reģiona valstis – Latviju, Igauniju, Somiju un Zviedriju gadsimtiem ilgi ir vienojusi kopēja jūra, līdzīgs klimats un kopēja vēsture, bet vienota Baltijas jūras valstu attīstība ir pārtrūkusi vairāk nekā pirms 50 gadiem, vardarbīgi sadalot Eiropu un nošķirot valstis ar Dzelzs priekškaru.

Kā dzelzs priekškars mūs nošķīra Aukstā kara laikā? Kāda ir mūsu saikne ar vikingiem? Ar ko mēs atšķiramies? Kas ir vismazāk zināmais mūsu kopīgais vēsturiskais mantojums? Kā var cīnīties dziedot? Ko neparastu mēs ēdam? Vai mūs vieno ar alkoholu saistītas problēmas? – tās ir tikai dažas no tēmām, ko atklāj izstāde, kuras satura izstrādē piedalījās vēsturnieki un dažādu jomu eksperti no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas.

Izstādi muzejs bez maksas piedāvās Latvijas skolām, muzejiem, bibliotēkām un kultūras centriem. Ceļojumu pa Latviju izstāde uzsāks 16. aprīlī Rīgas Juglas vidusskolā. Lai izstādi būtu vieglāk pārvietot, tās stendu pamatā ir viegli un ērti saliekami kubi, ko izgatavoja Latvijas kartona mēbeļu ražotājs “Foldlife”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skolā būtu jāmāca baltu senvēstuire. Par pamatu varētu izmantot Andreja Kavaca lielisko grāmatu “Baltu senvēsture”.Pašlaik Maskava aktīvi propagandē un krievi arī tic, ka visa Eiropa līdz par Urāliem ir senslāvu zemes. Tas pamato jebkuru iebrukumu. Šo grāmatu vajadzētu izdot arī krievu un avgļu valodā. Varbūt varētu izdot arī krievu zinātnieku Toporova un Ivanova darbus? Pašslaik cilvēki nezina, kas viņi ir.

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+