Mobilā versija
+19.1°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
2. septembris, 2014
Drukāt

Apskatei atvērs bēniņus, kas iedvesmojuši “Džeinu Eiru”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mia Vasikovska Džeinas Eiras lomā.

Nākošajā gadā publiskai apskatei atvērs slepenus bēniņus Nortonkonjersas muižā, kuri, kā tiek uzskatīts, iedvesmojuši romāna “Džeina Eira” autori Šarloti Brontē, raksta portāls dailymail.co.uk.

Saglabājušās ziņas, ka Brontē ieinteresējuši slepenie bēniņi, kuri viņai parādīti, ciemojoties muižā 1839. gadā, un tad viņai arī pastāstīts par to, ka 18. gadsimtā bēniņos no augstākās sabiedrības acīm slēpta “trakā Mērija”.

Rakstot savu slavenāko romānu “Džeina Eira”, Brontē izmantoja muižu un leģendu par “trako Mēriju” Edvarda Ročestera kreolu sievas Bertas Meisonas tēlam.

Saikne starp romānu un muižu kļuva nepārprotama 2004. gadā, kad muižas pašreizējie īpašnieki sers Džeimss un Lēdija Greiema savā mājā atrada senaizmirstas kāpnes, kuras spilgti aprakstītas romānā.

Īpašnieki ieguldīja pusmiljonu mārciņu, lai izremontētu muižas ēku, un nākamajā gadā tā tiks atvērta apmeklētājiem. Par šo soli pāris paziņoja pēc tam, kad muižas atjaunošanas projekts saņēma Vēsturisko namu asociācijas un Sotbija balvu.

Lēdija Greiema pastāstījusi portālam MailOnline, ka, atjaunojot ēku, viņi izlēmuši bēniņus atstāt neskartus, jo “svaiga krāsas kārta gluži vienkārši iznīcinātu noskaņu”. Ēkas pamati esot neticami seni, tā celta vēl vikingu laikā.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+