×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. decembris, 2017
Drukāt

APSKATIES. Alūksnes Pilssalā tapusi unikāla dizaina ēka (9)

FOTO - Druvis MucenieksFOTO - Druvis Mucenieks

Alūksnes Pilssalā izbūvēta mūsdienīga, unikāla dizaina ēka, kura turpmāk kalpos pašvaldības aģentūras “ALJA” vajadzībām, bet daļa telpu tiks nodotas nomā uzņēmējiem, portālu la.lv informēja Alūksnes novada pašvaldība.

Projekts ”Multifunkcionālās servisa ēkas izbūve Pilssalā” ir viens no apjomīgākajiem un arhitektoniski sarežģītākajiem Alūksnes novada pašvaldības īstenotajiem projektiem. Kopējā ēkas platība ir 247,3 m2, no kuriem 138,3 m2 izmantos pašvaldības aģentūras “ALJA” vajadzībām, bet 109 m2 nomas tiesību izsoles kārtībā pašvaldība nodos uzņēmējdarbības veikšanai.

FOTO - Druvis MucenieksFOTO - Druvis Mucenieks

Projektā izbūvētās ēkas izmaksas ir 583 388,35 EUR, lielu daļu no projekta kopējām izmaksām sastāda arī teritorijas labiekārtojums. Kopumā par 263 603,51 EUR teritorijā izveidota daudzlīmeņu sēdzona (49 533,76 EUR), dzelzsbetona terase pie ēkas (28 196,54 EUR), koka dēļu platforma ap ēku (29 605,47 EUR), koka laipas pagarinājums ezerā (17 666,70 EUR), kā arī centrālā koka platforma uz pontoniem (34 486,12 EUR). Kopējās būvdarbu izmaksas ir 846 991,86 EUR.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums Alūksnes novada pašvaldībai piešķirts specifiskā atbalsta mērķa 3.3.1. “Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām” ietvaros.

FOTO - Druvis MucenieksFOTO - Druvis Mucenieks

Ēkas atklāšanas pasākums plānots pavasarī, kad būs noslēgušies gan šī projekta ietvaros veicamie apkārtnes labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi, gan arī darbi, kas tiek veikti projekta “Alūksnes Pilssalas infrastruktūras izbūve” ietvaros.

Ēkas projektēšanu veica SIA “Nams”, būvniecību – SIA “Latvijas energoceltnieks”, būvuzraudzību – SIA “Būvuzraugi LV”, arheoloģisko uzraudzību – SIA “Archeo”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kaķu kakas tas viss ir. Kam ta uzņēmos, kas strādās! Tauta bēg no pilsētas. Pagasti vispār jau pustukši, lauku viensētas 90 procentos iznīcinātas. Skolas ar steigu slēdz, bet šitādiem projektiem, protams, nauda miljoniem. Ākstu bars…

 2. Kaitina šie norējēji. Cik esam bijuši Alūksnē, gribas atgriezties atkal, jo ir ko darīt. Prieks, ka tur kaut kas notiek. Lai izdodas!

 3. Un kurš ir unikālā dizaina autors?
  Vārdus studijā!

 4. Mazizglītoti domnieki ar zemu intelektu iedēja skaistā vēsturiskā vidē ar ordeņa pili tizlu konserbundžu

 5. var jau būt..var jau būt.

 6. Laikā, kad Alūksnes ielas ir tukšas, caurbraucot var saskaitīt desmit cilvēkus, Alūksnes pašvaldība īsteno miljonprojekrus, aizņemoties naudu. Kas ir tie slavenie UZŅĒMĒJI/ Kas izmantos šo ēku? Tikko atklāja tādu pasu monstru Alūksnē – industriālo namu uzņēmēju vajadzībām. Derētu šo visu papētīt sīkāk – radu būšanas un naudas.

 7. Eka interesanta, bet tā arī nav skaidrs ar ko nodarbojas pašvaldības aģentūra “ALJA” un ko tā darīs jaunuzceltajā ēkā.
  Kopējā ēkas platība ir 247,3 m2 ,izbūvētās ēkas izmaksas ir 583 388,35 EUR .
  Kopējās būvdarbu izmaksas ir 846 991,86 EUR
  Tā to Eiropas fondu naudu “apgūst”

Draugiem Facebook Twitter Google+