Latvijā
Sabiedrība

APSKATIES: Kā Rīgas pilī pie Prezidenta viesojās ģimene ar trīnīšiem 16

Foto – LETA. Valsts prezidents Raimonds Vējonis (centrā) ar kundzi Ivetu Vējoni tikšanās laikā ar Šponu ģimeni – 2017. gada janvārī dzimušajiem trīnīšiem, viņu vecākiem un vecmāmiņu.

Rīdzinieku Ilonas un Aigara Špoņu ģimenē aug trīnīši – Emīlija, Marta un Kārlis. Viņi šonedēļ ieradās Rīgas pilī kopā ar omīti Rutu, lai katrs no mazajiem būtu uz rokām, stāsta “TV3” ziņās. Pēc nosvinētas gada jubilejas ģimeni vēlējās sveikt Valsts Prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni. Viņš teica: “Prieks ir par katru bērnu, bet par trīnīšiem prieks ir vēl lielāks.” “Trīskāršs!” – viņu papildināja Prezidenta kundze.

Viņa uzdāvina grāmatiņas kopābūšanai.

Trīnīšu vecāki atzīst, ka šis gads pagājis ļoti ātri. Mazie tūlīt sāks staigāt un katram jau iezīmējas savs raksturiņš.

Mamma Simona stāsta: “Bērni aug un katram parādās savas rakstura iezīmes. Kārlis mums vairāk ir “bosiks”, viņš iet pa vidu māsām, un viņam vienmēr gribas būt pirmajam. Bet māsas turas pretim un viņiem tāpat ir savā starpā kašķi.”

Vecāki neslēpj – uzzinot, ka gaidāmi trīnīši, līdz galam nesaprata, uz ko ir jāgatavojas. Tētis Aigars stāsta, ka, bērniem piedzimstot, viņi pielāgojās situācijai. “Viegli nav, bet jāsaka paldies sievai un omei, kuras vairāk ar bērniem kopā ir ikdienā.”

Simona papildina: “Grūtākais, ko nezinājām, ka būs tik ļoti daudz mājās jādzīvo, jo tiešām iziet ar trim bērniem ārā, it sevišķi tagad, ziemas periodā, ir ļoti grūti. Vajadzīgs atbalsts.”

Bez palīdzīgās omītes rokas ikdienā neiztikt – visi darbi jāparēķina ar trīs. Vecmāmiņa Ruta gan saka, ka tik traki, kā sākumā domājuši, neesot: “Viss pakārtojas, visi darbi sakārtojas. Ja viss ir labi saorganizēts, tad arī veicas un var tikt galā. Nu jau ir vieglāk.”

Galerijas nosaukums

LA.lv