Latvijā
Sabiedrība

APSKATIES. Kādas pastmarkas izdotas šogad, ko plāno nākamgad 16

Foto -Latvijas Pasts

Nākamajā, 2018.gadā, Latvijas Pasts plāno izdot 17 jaunus pastmarku izdevumus – kopumā 25 pastmarkas un vienu pastmarku bloku –, veltot tos Latvijai būtiskām norisēm un personībām visdažādākajās jomās, tā uzņēmums pavēstīja portālam la.lv.

Uz pastmarkām tiks iemūžināts nākamā gada svarīgākais notikums – Latvijas valsts simtgade, bet jaunas filatēlijas vērtszīmes tiks emitētas arī saistībā ar XXIII Ziemas Olimpiskajām spēlēm un Rīgas Latviešu biedrības 150.gadadienu. Pirmoreiz Latvijas Pasts veidos pastmarku kopizdevumu sadarbībā ar Latvijas Banku.

Latvijas Pasts 2018.gadā plāno izdot gan jau tradicionālās pastmarku sērijas, gan arī veidot jaunus unikālus pastmarku dizainus. Pirmās jaunā gada pastmarkas tiks izdotas janvārī, turpinot Latvijas novadu un ģerboņu sēriju. Februārī pastmarka tiks veltīta Latvijas olimpiešu startam XXIII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā, savukārt, Latvijas sportistiem gūstot olimpiskās medaļas, pēc spēlēm plānota arī jaunu papildu pastmarku izdošana.

Latvijas valsts simtgades pastmarkas būs noslēdzošie izdevumi īpašajā pastmarku sērijā Latvijas Republikai 100, kas tiek izdota jau kopš 2008.gada. Pastmarkas būs veltītas latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijai un tiks izdotas 2018.gada jūnijā pirms lielajiem simtgades svētkiem.

Starp oriģinālākajiem nākamā gada pastmarku jaunumiem jāmin kuršu ķoniņiem veltītais pastmarku kopizdevums, ko Latvijas Pasts pirmoreiz veidos sadarbībā ar Latvijas Banku. Izcilo latviešu mākslinieku sērijas patsmarku bloks tiks izdots, godinot Ansi Cīruli (1883–1942) – latviešu grafiķi, gleznotāju un lietišķās mākslas meistaru, kurš ir ne tikai Latvijas valsts karoga standarta, bet arī Latvijas Republikas 1918.gadā izdotās pirmās pastmarkas meta autors.

Savukārt oktobrī jauna pastmarka tiks veltīta Rīgas Latviešu biedrības 150.gadadienai.
2017.gadā Latvijas Pasts izdeva 26 pastmarkas un divus pastmarku blokus, to kopējai tirāžai sasniedzot 6,5 miljonus eksemplāru.

Galerijas nosaukums
LA.lv