Latvijā
Novados

APSKATIES. Kādu pārbūvi plāno Baložu vidusskolā Ķekavas novadā0

Lai uzlabotu mācību vidi abās Ķekavas novada vidusskolās un atrisinātu problēmu ar mācību telpu trūkumu Baložu vidusskolā, Ķekavas novada pašvaldība īstenos aptuveni 9 milj. eiro vērtu izglītības infrastruktūras attīstības projektu, nākamgad uzsākot jaunas piebūves celtniecību un sporta laukuma pārbūvi Baložu vidusskolai, portālu la.lv informēja Ķekavas novada pašvaldība.

Projekta “Ķekavas vidusskolas un Baložu vidusskolas mācību vides uzlabošana” kopējais finansējums ir 8,7 milj. eiro, vislielāko artavu 5,5 milj. eiro apmērā piešķirs Ķekavas novada pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) – 3,2 milj. eiro un valsts kā budžeta dotācija pašvaldībām – 84 000 eiro, darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” ietvaros. Projekts ilgs līdz 2020. gada pavasarim.

Skola ģimeņu piesaistei

“Kvalitatīva izglītība mūsu bērniem ir Ķekavas novada galvenā prioritāte, to apliecina fakts, ka vairāk nekā puse pašvaldības budžeta tiek atvēlēta tieši izglītībai. Mēs priecājamies, ka Ķekavas novadu par savu mājvietu izvēlas arvien vairāk jaunu ģimeņu un dzimstības radītāji novadā ir pozitīvi, taču tas pašvaldībai liek arvien turpināt domāt par izglītības infrastruktūras paplašināšanu. Nākamais solis šajā virzienā 2018. gadā būs vērsts uz Baložu pilsētu, kur plānots uzbūvēt vidusskolai piebūvi un atjaunot sporta laukumu,” uzsver Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.

Šī projekta ietvaros Baložu vidusskolai tiks izbūvēta mācību klašu piebūve 3000 m2 platībā divos stāvos, kur atradīsies astoņas sākumskolas mācību klases 224 izglītojamiem, divas mācību klases valodu apguvei 56 izglītojamiem, divas grupu nodarbību telpas, skolotāju istabas, palīgtelpas inventāra novietošanai un aktu zāle, kā arī tiks pārbūvēts esošais sporta laukums, kuru varēs izmantot arī blakus esošā bērnudārza “Avotiņš” un Ķekavas novada sporta skolas audzēkņi.

Aug iedzīvotāju un skolojamo skaits

Šāda rīcība ir nepieciešama, jo palielinās iedzīvotāju skaits novadā un līdz ar to bērnu skaits skolās. Esošās Baložu vidusskolas telpas ir par mazu, lai uzņemtu nepieciešamo skolēnu skaitu un nodrošinātu tiem atbilstošas mācību telpas. Šajā mācību gadā Baložu vidusskolu apmeklē 711 bērni, iepriekšējā – 662, bet nākamajos divos mācību gados skolēnu skaits, pēc izglītības speciālistu prognozēm, pieaugs līdz 914 bērniem.

Savukārt, runājot par esošo sporta laukumu pie Baložu vidusskolas, tas ir tehniski un morāli novecojis, un kopš skolas uzcelšanas 1958. gadā nav ticis rekonstruēts un atjaunots, faktiski tā pašlaik ir pļava. Sporta laukums neatbilst ne mācību programmas “Sports” apguvei, ne arī ļauj nodarboties ar vieglatlētikas treniņiem sporta skolas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas ietvaros.

Uzlabos arī dabaszinātņu apguvi

Starp citām projektā paredzētajām darbībām, Baložu vidusskolā tiks ieviesti arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumi, tajā skaitā iegādāti pieci komplekti mobilām darba vietām ar datoru un iekārtoti divi jauni dabaszinātņu kabineti fizikas un ķīmijas apguvei.

Arī Ķekavas vidusskolā, modernizējot IKT jomu, tiks iegādāti pieci komplekti mobilām darba vietām ar datoru, kas sekmēs digitālo kompetenču apguvi dažādos mācību priekšmetos. Skolai tiks iegādāti divi interaktīvie ekrāni, kas ļaus vienlaicīgi pie ekrāna strādāt vairākiem izglītojamiem, tostarp, plānots arī iegādāties un uzstādīt 3D printeri. Matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmā ir mācību priekšmets “Tehniskā grafika”, un tā ietvaros skolēni varētu ne tikai rasēt, bet arī pēc rasējuma izgatavot 3D printējuma veidā.

Mājasdarbs izpildīts

Runājot par projekta gaitu, Attīstības daļas vadītāja p.i. Māris Ozoliņš norāda, ka Ministru kabineta 2016. gada 24. maija noteikumos Nr. 323 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.1.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” īstenošanas noteikumi” paredzētais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums mācību vides uzlabošanai Ķekavas novada pašvaldībai Ķekavas vidusskolā un Baložu vidusskolā ir 3 178 193 eiro.

“Pēc šo noteikumu pieņemšanas un projekta koncepta sagatavošanas un apstiprināšanas Izglītības un zinātnes ministrijā un Reģionālās attīstības koordinācijas padomē mūsu mājasdarbs bija sagatavot projekta pieteikumu un tam pievienojamo Baložu vidusskolas jaunās piebūves būvprojektu minimālā sastāvā. Ar šiem uzdevumiem esam tikuši galā, un līdz gada beigām iesniegsim ERAF projekta pieteikumu Centrālā finanšu un līgumu aģentūrā,” notikumu secību skaidro M. Ozoliņš.

Ķekavas novada dome projekta īstenošanai 2017. gada 21. decembrī nolēma paredzēt līdz 2020. gadam kopējo pašvaldības līdzfinansējumu aptuveni 5,5 milj. eiro apmērā, plānojot to piesaistīt gan no pašvaldības, gan kredīta līdzekļiem.

LA.lv
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1779. gada 7. decembrī. Rātskunga Brederlo dārgumi
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Petraviča par sirmgalves nāvi pansionātā: notikumi “Laucienē” prasa rūpīgu apstākļu izvērtēšanu 3
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām 3
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai panākumu atslēga būs “ārējie spēlētāji”?
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
43 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
SM nosauc summu, par cik gatava no miljonāriem atpirkt zemi Biķerniekos
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Eksperts par to, kas ir satraucoši un pat bīstami saistībā ar vēlēšanām Rīgā 4
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Melbārža kvartets Eiropas kausa posmā paliek aiz četrām Vācijas ekipāžām
1 stunda