Mobilā versija
Brīdinājums +10.3°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
3. septembris, 2017
Drukāt

Apspriedīs valdības priekšlikumu nodot citu ministriju pakļautībā esošos muzejus KM (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Kultūras ministrija (KM) rīkos sarunas ar Muzeju padomi un Latvijas Muzeju biedrību, lai izvērtētu valdības priekšlikumu nodot citu ministriju pakļautībā esošos muzejus KM, aģentūrai LETA pauda KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Viņa skaidroja, ka, saskaņā ar Muzeju likumu, konsultācijas par valsts un pašvaldības muzeju dibināšanu, reorganizāciju vai likvidāciju sniedz Latvijas Muzeju padome. Savukārt Latvijas Muzeju biedrība pārstāv muzeju intereses valstiskā līmenī, līdz ar to par muzeju reorganizācijas jautājumiem valdībai ir jāinformē arī Latvijas Muzeju biedrība.

Tajā pašā laikā, ministrijai nav saprotams priekšlikums nodot citu ministriju pakļautībā esošos muzejus KM vai konkrētajai pašvaldībai, kuras teritorijā valsts muzejs atrodas. Kokale norādīja, ka citu ministriju pakļautībā esošie muzeji ir veltīti konkrētajai nozarei, un, lai nodrošinātu to efektīvu darbību, nepieciešama sadarbība ar attiecīgās nozares profesionāļiem.

Kokale uzsvēra, ka Finanšu ministrija arī nav devusi skaidrojumu, kāds būtu šāda muzeju pārvaldības reorganizācijas finansiālais ieguvums.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+